×

آموزش بازرسی جوش vt

خانه » جدیدترین اخبار » آموزش بازرسی جوش vt
01 بهمن 1401

بازرسی جوش چیست

از آنجایی که هر روش تولیدی در صنعت نیاز به بازرسی یا کنترل کیفیت دارد، جوشکاری نیز از این قاعده پیروی می کند با این تفاوت که کنترل کیفیت جوش معمولا نیاز به دقت بیشتر داشته و در آن از تست های مختلفی استفاده خواهد شد. زیرا در جوشکاری (به علت حساس بودن این روش) احتمال بوجود آمدن عیوب بسیار بیشتر از سایر روش ها است و نیاز به مراقبت و کنترل ویژه ای خواهد داشت.(آموزش بازرسی جوش vt)

البته با روش های جدید و اتوماتیک جوشکاری این ضعف کمتر شده و احتمال بوجود آمدن عیوب بسیار کاهش یافته است ولی به هر حال جوشکاری سنتی (مانند جوش دستی با الکترود روپوش دار)  که هنوز در صنایع مختلف کاربرد فراوانی دارد، نیاز فراوانی به مراقبت و کنترل کیفی خواهد داشت.با پیشرفته شدن و گسترش صنایع جوشکاری، صنعت بازرسی جوش نیز دچار تحول و رشد فراوان شده است و در زمینه های مختلف گسترش بسیار زیادی پیدا نموده است.

آموزش بازرسی جوش vt

آموزش بازرسی جوش vt

چه مراکزی برای گذراندن دوره مناسب است

آموزشگاه آپادانا دوره های فنی و مهندسی خود را بصورت اختصاصی و آزاد در سراسرکشور برگزار می نماید. علاقه مندان جهت شرکت در دوره های حضوری (استفاده از کارگاه های عملی) هم اکنون می توانند در دوره مورد علاقه خود بصورت حضوری شرکت نمایند. زمان برگزاری دوره های اختصاصی به انتخاب و در محل مورد نظر درخواست کننده می باشد.جوشکاری یک فرآیند بالقوه حساس بوده و تابع پارامتر های مختلفی است که هر یک از پارامترها به تنهایی می تواند تاثیر جدی بر کیفی آن ایجاد نماید.

با توجه به اینکه محل جوشکاری شده در انواع سازه ها می تواند به عنوان نقظه ضعف و تمرکز عیوب و تنش عمل کند، حصول اطمینان از کیفیت آن بسیار مهم است. بازرس جوش وظیفه کنترل صحت عملیات کنترل کیفی جوش را بر عهده دارد. با توجه به تعدد و تنوع پارامترهای تاثیرگذار بر کیفیت جوش و تخصصی بودن آن، باید توسط فردی آزموده و دارای صلاحیت در این زمینه اجرا گردد تا بتوان به نتایج حاصل از عملیات کنترل کیفی اطمینان کافی داشت.

در همین راستا سازمان های استاندارد دستورالعمل هایی را برای آموزش و تایید صلاحیت بازرسی جوش تدوین نموده اند که یکی از معروف ترین و پرکاربردترین آنها آیین نامه AWS QC1 است.(آموزش بازرسی جوش vt)

وظایف بازرس جوش چیست

بازرس جوش (WELDING INSPECTION) یا کنترل کیفیت (QC) جوش یا ناظر جوش ممکن است وظایف مختلفی جهت کنترل کیفیت جوشکاری داشته باشد ولی معمولا حداقل وظایف ایشان به شرح زیر خواهد بود:

 • مطالعه دستورالعمل پروژه
 • بررسی کامل و دقیق دستورالعمل بازرسی – ITP
 • بررسی کامل و دقیق دستورالعمل جوشکاری – WPS
 • اطمینان از مناسب بودن دستورالعمل جوشکاری – PQR
 • تست گرفتن از جوشکار و صدور مجوز تایید صلاحیت آن برای جوشکاری – WQT
 • بازرسی کلیه متریال های مصرفی و غیرمصرفی در جوشکاری – MIR
 • بازرسی قبل از جوشکاری – FIT UP
 • بازرسی حین جوشکاری – WELDING
 • بازرسی پس از جوشکاری
 • نظارت بر روند اجرای تست های مخرب یا غیر مخرب جوش
 • گزارش نویسی در هر مرحله از کار – REPORT

معرفی دوره آموزش بازرسی جوش vt

آموزش بازرسی جوش به یکی از شغل های محبوب و پرطرفدار صنعت تبدیل شده است. با توجه به اینکه جوشکاری بسیار حساس بوده و در صورت مشکل در نوع جوش ممکن است خسارات زیادی را به بار آورد ،حتما باید توسط یک فرد متخصص چک شود تا از بروز خطرات احتمالی جلوگیری شود. در اینجاست که اهمیت بازرسی جوش به چشم می خورد. بازرس جوش باید توانایی درک نقشه های مهندسی، آشنایی با اصطلاحات و استانداردهای بین المللی بازرسی جوش، داشتن اطلاعات کافی از جوش، شناخت تمامی عیوب جوش و روش های پیشگیری از آن و تهیه دستورالعمل جوشکاری WPS را به صورت کامل یاد داشته باشد.

 با توجه به اهمیت بازرسی جوش در صنعت آموزشگاه آپادانا در تبریز دوره بازرسی جوش را زیر نظر اساتید برجسته و به صورت عملی در کارگاه های مجهز آموزش می دهد. این دوره با هدف ورود هنرجو به عنوان یک بازرس جوش به بازار کار برگزار می شود.در پایان دوره آموزشگاه مدرک معتبر و دو زبانه به هنرجویان اعطاء می کند.

آموزش بازرسی جوش vt

مزایای دوره بازرس جوش برای افرادی که قصد مهاجرت دارند

گواهینامه دوره های بازرسی جوش (CWI) آموزشگاه آپادانا با توجه به اعتبارات سازمانی این موسسه و اینکه دوره بر اساس یک استاندارد مشخص برگزار می شود(AWS QC1)، نیاز به ترجمه نداشته و مستقیما در بسیاری از کشورهای جهان، معتبر و قابل استفاده می باشد.لذا بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کشور های مختلف را دارند به منظور کسب دانش فنی و مهارت در حوزه بازرسی جوش و نیز اخذ یک گواهینامه معتبر، به آموزشگاه آپادانا مراجعه می کنند.در بعضی از کشور ها نظیر کانادا، افراد میبایست در حوزه شغلی بازرسی جوش، الزاما از موسسه جوش آن کشور مثلا در کانادا موسسه CWB(Canadian Welding Bureau) ، مدرک کسب کنند.

حتی در این شرایط هم گذراندن دوره در ایران از دو دیدگاه می تواند مفید و موثر باشد. اول اینکه دانش و مهارت بازرسی جوش از طریق آموزش های جامع توسط مدرسین مجرب و به زبان فارسی به بهترین نحو به شخص منتقل می شودو ثانیا شخص می تواند مدارک اخذ شده از این موسسه را ارایه دهد و قادر خواهد بود بجای طی نمودن دوره آموزشی که اغلب پر هزینه است(حدود 4 تا 5 هزار دلار)، فقط در آزمون نهایی شرکت کند.در اینصورت این امکان را دارد با هزینه بسیار کمتر و با شانس بالاتر ، گواهینامه مورد نظر را دریافت نماید.

ضمنا مدارکی که فرد پیرو گذراندن دوره در این موسسه، از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور دریافت میکند، پس ازترجمه و با توجه به دولتی بودن سازمان فنی و حرفه ای، بسیار معتبر بوده و به عنوان یک مدرک قابل ارایه در پروسه مهاجرت استفاده می شود.

برای آموزش تست های غیر مخرب و بازرسی جوش در شهر تبریز با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

تماس با ماتبریز – خیابان آزادی – جدیری جنوبی – ساختمان ۱۷

برای ثبت نام آنلاین دوره آموزشی حضوری و مجازی آموزش تست های غیر مخرب و بازرسی جوش در تبریز روی لینک زیر کلیک کنید

آموزش مجازی این دوره در خانه با هزینه کمتر 

اینستاگرام ما:(روی عکس زیر کلیک کنید)

اینستاگرام آپادانا

کانال نسخه خوانی داروخانه چگونه اسامی داروها را حفظ کنیم حقوق کار در داروخانه نسخه خوانی آزمایشگاه آموزش قیمت زنی نسخه دانلود رایگان آموزش نسخه خوانی داروخانه pdf قسمت های مختلف داروخانه دستمزد تکنسین داروخانه نسخه های سخت جزوه داروشناسی داروخانه تجربیات کار در داروخانه نسخه خوانی سونوگرافی قیمت زنی دستی نسخه دانلود  یادگیری سریع داروها چگونه نسخه بخوانیم دانلود کتاب جامع نسخه پیچی در داروخانه نمونه هایی از نسخه های پزشکان دانلود نسخه های رایج پزشکی سرفصل های نسخه خوانی رشته نسخه خوانی کار در داروخانه نسخه خوانی اموزش قیمت زدن نسخه کانال تلگرام تکنسین داروخانه نمونه سوالات آزمون تکنسین داروخانه دانلود جزوه داروشناسی pdf آشنایی با داروهای پرمصرف دوره نسخه خوانی جهاد دانشگاهی حقوق نسخه خوانی آدرس کلاس نسخه خوانی در شیراز دوره نسخه خوانی داروخانه در مشهد دوره نسخه خوانی داروخانه در زاهدنکلاس نسخه خوانی در ارومیه

[/vc_column_text]

سایر مقالات

[/vc_column][/vc_row]

دوره های آموزشی پر مخاطب

به ما امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× درخواست راهنمایی(واتساپ)؟