×

آموزش تعمیرات و تحلیل بردهای الکترونیکی در تبریز

خانه » فنی و مهندسی » آموزش تعمیرات و تحلیل بردهای الکترونیکی در تبریز
08 دی 1401

آموزش تعمیرات و تحلیل بردهای الکترونیکی در تبریز

اگر می خواهید دانش و تجربیات خود را در زمینه تعمیر برد افزایش دهید ، توصیه می کنیم در آموزش تعمیرات و تحلیل بردهای الکترونیکی در تبریز آموزشگاه آپادانا  شرکت کنید.دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی بصورت عملی برای کارآموزانی طراحی شده است که می خواهند تعمیر و عیب یابی الکترونیکی را حرفه ای و در سطح پیشرفته شامل عیب یابی و تشخیص ، تعمیر ، تعویض برد ، تست و لحیم کاری ، خواندن نمودارهای شماتیک و سیم کشی. آموزش تعمیرات دستی در تابلوهای کنترل اصلی و صفحه مدارهای مختلف لوازم خانگی ، صنعتی و خودرو و … یاد بگیرند.

با توجه به کاربردی که انواع بردهای الکترونیکی در دستگاه های مختلف دارند آموزش تعمیرات برد از رشته های پر کاربرد و پر درآمد می باشد. آموزشگاه آپادانا به ارائه دوره آموزش تعمیر برد الکترونیکی با متدهای اموزشی جدید و استفاده از مدرسین و اساتید حرفه ای دوره ای عملی و کاربردی را برگزار می نماید.

جهت شرکت در کلاس های آموزش تعمیرات برد الکترونیکی نیاز به پیشنیاز خاصی نیست و کلاس ها از صفر یا پایه شروع می شود با شرکت در دوره های تعمیرات برد الکترونیک شما توانایی هایی مانند تسلط بر قطعات الکترونیکی برد، تعمیرات انواع بردهای صنعتی و عمومی، تسلط بر تعمیرات برد با استفاده از service manual و … را به دست آورده و در نهایت مدرک فنی و حرفه ای تعمیر برد الکترونیکی را دریافت می نمایید.

پس از اتمام دوره کارآموزان همچنان توسط اساتید دوره پشتیبانی و مشاوره می شوند تا بتوانند جایگاه خود را بازار کار رشته بدست آورند. همچنین کارآموزان می توانند در صورت عدم تسلط در دوره بعدی بصورت رایگان شرکت کنند.

آموزش تعمیرات و تحلیل بردهای الکترونیکی در تبریز

دوره آموزش صفر تا صد تعمیرات برد

آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی یکی از دوره های پر متقاضی درمجتمع آموزشی آپادانا می باشد.در تعمیرات برد الکترونیکی با توجه به پیچیدگی و تنوع زیاد این نوع بردها نیاز مبرم به تخصص می باشد. لذا از این رو مجتمع آموزشی آپادانا با استفاده از اساتید مجرب و تجهیزات فوق مدرن تلاش نموده تا تمامی علاقه مندان به این رشته به صورت تخصصی تمامی مراحل آموزشی را طی نمایند تا کارآموزان در بازار کار از لحاظ تئوری و عملی کارآمد باشند.

افرادی که علاقمند هستند در دوره اموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی شرکت کنند، می توانند در این صفحه سرفصل هایی که در این دوره آموزشی تدریس می شود را مطالعه کنند و با کسب اطلاعات کامل اقدام به ثبت نام در این دوره نمایند. آپادانا سعی دارد، دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی را به صورت کامل و بی نقص برگزار کند تا کار آموز بدون هیچ مشکلی بتواند در بازار کار، با مجوز رسمی فعالیت نماید.

سرفصل دوره آموزش تعمیرات برد در تبریز

  • تست قطعات روی مدار
  • کار با مولتی متر
  • تعمیرات و ایراد یابی برد های لوازم خانگی(پکیج،لباسشویی،ظرفشویی،کولر،چایساز و..) – پزشکی -صنعتی و منابع تغذیه
  • ایراد یابی برد های میکروکنترلری
  • لحیم کاری قطعات SMD
  • آشنایی با تعمیرات منابع تغذیه

آموزش تعمیرات و تحلیل بردهای الکترونیکی در تبریز

سرمایه لازم برای ورود به بازار کار تعمیرات برد الکترونیکی

شغل تعمیرات بردهای الکترونیکی جز آن دسته از مشاغلی است که بدون اجاره مغازه بزرگ هم می توانید در آن مشغول فعالیت شوید. سرمایه لازم برای راه اندازی مغازه تعمیرات برد الکترونیکی شامل چند بخش می شود.

مهم ترین بخش مربوط به آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی می باشد. همانطور که اشاره شد تعمیرات برد امری تخصصی می باشد و موفقیت در آن وابسته به سطح دانش و مهارت شما دارد. امروزه آموزشگاه تعمیرات بردهای الکترونیکی متعددی دوره های آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی را برگزار می نمایند. هزینه آموزش تعمیر بردهای الکترونیکی در این کلاس ها متفاوت بوده و مبلغی بین 2.5 تا 4 میلیون تومان است.

هزینه دیگری که برای ورود به این شغل باید در نظر بگیرید، هزینه خریداری تجهیزات و ابزار می باشد. این شغل نیاز به ابزار و تجهیزات زیادی نداشته و هزینه خرید تجهیزات مبلغ بالایی نمی باشد. هیتر و هویه، آی سی کش، فیکسچر، کاردک شابلون، پروگرامر، اسیلوسکوپ، مولتی متر، لوپ، ذره بین برخی از مهم ترین ابزارهای مورد نیاز این شغل است.

هزینه اجاره مکان از دیگر فاکتورهایی است که هنگام برآورد هزینه و تعیین سرمایه این شغل بایستی به آن توجه داشته باشید. همانطورکه اشاره شد این شغل نیاز به اجاره مغازه بزرگ نداشته و می توانید کار خود را با یک مغازه کوچک یا زیر پله شروع کنید.

اگر سرمایه لازم برای اجاره مغازه را ندارید نگران نشوید می توانید برای شروع کار در سایت هایی مانند دیوار و شیپور آگهی ثبت کنید و از این طریق به جذب مشتری بپردازید. در صورت یادگیری تعمیر برد از طریق ثبت نام در دوره آموزش تعمیر بردهای الکترونیکی می توانید در مدت زمانی کوتاه به درآمد بالایی دست پیدا کنید.

بهترین آموزشگاه تعمیرات بردهای الکترونیکی

اما بهترین آموزشگاه تعمیرات برد الکترونیکی کدام است؟ برای یادگیری تعمیرات برد، دوره تعمیر بردهای الکترونیکی را در کدام آموزشگاه بگذرانیم؟ یک آموزشگاه تعمیرات بردهای الکترونیکی خوب چه ویژگی هایی دارد؟ اگر شما هم می خواهید در دوره تعمیرات برد الکترونیکی ثبت نام کنید اما نمی دانید کدام آموزشگاه را برای ثبت نام انتخاب کنید، با ما همراه باشید. در این بخش مهم ترین ویژگی های یک دوره آموزش تعمیر بردهای الکترونیکی را بررسی می کنیم.

به طور کلی باید بگوییم مجهز بودن کارگاه به تجهیزات و ابزارهای تعمیرات برد، بهره مندی از اساتید حرفه ای و آموزش دیده، جامع و کامل بودن دوره آموزشی، عملی بودن شیوه آموزش، امکان تمرین و کار طی دوره، اعتبار برخی از مهم ترین مواردی است که هنگام ثبت نام دوره آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی باید به آن توجه داشته باشید.

در آموزشگاه آپادانا دوره آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی با در نظر گرفتن تمامی این فاکتورها برگزار می شود. شما با شرکت در دوره های آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی در این آموزشگاه در یک کلاس مجهز زیر نظر استاد با تجربه، صفر تا صد تعمیر انواع بردهای الکترونیکی از لوازم خانگی تا لوازم صنعتی و اینورتر دار و مونتاژ بردهای الکترونیکی را یاد می گیرید. همچنین از یک مدرک دوره تعمیرات بردهای الکترونیکی که زیر نظر فنی حرفه ای صادر می شود نیز بهره مند می شوید. بهره مندی از پشتیبانی و بازآموزیی رایگان از دیگر مزایای شرکت در دوره آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی در این آموزشگاه است.

آموزش تعمیرات و تحلیل بردهای الکترونیکی در تبریز

تجهیزات مورد استفاده در آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی

از تجهیزات مورد استفاده در کلاس های آموزشی ما می توان به موارد زیر اشاره نمود :

آمپرمتر : در مدارهــا از آمپرمتر برای اندازه گیری جریان اســتفاده م یشــود. آمپرمتر ســری در مدار قرار می گیرد. امروزه یک دســتگاه مولتی متر می تواند هر سه کمیت ولتاژ، جریان و مقاومت را اندازه گیری کند.

ولت متر : در مدارهــا از ولت متــر بــرای اندازه گیری ولتاژ اســتفاده می شــود. ولت متر به صــورت موازی در مدار قــرار می گیرد.

اهم متر : در مدارهــا از اهم متر برای اندازه گیری مقاومت اســتفاده م یشــود. برای این منظور اهم متر را به دو ســر مقاومت وصل می کنند.

مولتی متر : در اغلــب آزمایشــگاه ها و کارگاه ها از وســیله ای به نام «مولتی متر» یا «آوومتر» اســتفاده م یشــود. این وســیله قادر به اندازه گیری کمیت ی مانند ولتاژ، جریان و مقاومت است. امروزه مولتی متر دیجیتالی فراوان تر، ارزان تر و مرغوب تر از مولتی متر عقربه ای اســت. لذا در اجرای آزمایش ها از مولتی متر دیجیتالی استفاده می کنیم.

اسیلوسکوپ :  وســیله ای که در آزمایشــگاه برای مشــاهده شــکل موج به کار می رود، اسیلوسکوپ است.

به ما امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× درخواست راهنمایی(واتساپ)؟