×

آموزش دستیاری دندانپزشک در اردبیل

0 دیدگاه
مقاله آموزشی
به ما امتیاز دهید

آیا به دنبال شروع یک حرفه پرمخاطره و پرانگیزه در حوزه دندانپزشکی هستید(آموزش دستیاری دندانپزشک در اردبیل)؟ آیا می‌خواهید در جهت پیشرفت و موفقیت خود قدم بردارید؟ اگر پاسخ شما بله است، دوره آموزش دستیار دندانپزشک در اردبیل توسط آموزشگاه آپادانا یک فرصت استثنایی برای شما!

این دوره آموزشی برگزار می‌شود تا شما را با اصول و فنون حرفه دستیاری دندانپزشکی آشنا کند. برنامه‌های آموزشی غیرحضوری این دوره به شما امکان می‌دهد که با استفاده از جزوه‌ها و دی وی دی‌های آموزشی برنامه را به صورت خودآموز پیش ببرید.

در این دوره، با تجربه و دانش بیش از چندین سال اساتید مجرب آموزشگاه آپادانا، شما با مباحثی همچون نگهداری ابزارهای دندانپزشکی، بهداشت و استریلیزاسیون، اصول منشی گری در مطب و دیگر مهارت‌های عملی در حوزه دستیاری دندانپزشکی آشنا خواهید شد.پس از اتمام این دوره، شما آماده خدمت به عنوان یک دستیار دندانپزشکی ماهر و متعهد خواهید بود. فرصت شغلی و پیشرفت در این حوزه در اردبیل منتظر شماست

آموزش مجازی دستیار دندانپزشک در اردبیل

برای ثبت نام غیر حضوری در کلاس های دستیاری دندانپزشک با کارشناسان آموزشگاه آپادانا تماس حاصل فرمایید. این آموزش ها حاصل زحمات چندین ساله اساتید آموزشگاه بوده و به صورت فیلم های آموزشی با کیفیت عالی برای شما ارسال می گردد. در این آموزش ها از صفر تا صد دستیاری دندانپزشکی ، آشنایی با اصول منشیگری مطب به صورت عملی آموزش داده می شود (آموزش دستیاری دندانپزشک در اردبیل)

بهترین آموزشگاه دوره دستیار دندانپزشک در اردبیل

آموزشگاه آپادانا با بهترین کیفیت آموزشی، به عنوان یکی از بهترین آموزشگاه‌های دوره مجازی دستیار دندانپزشک در اردبیل شناخته می‌شود. این آموزشگاه با ارائه دوره‌های کاربردی و تخصصی، دانشجویان و علاقه‌مندان به حوزه دندانپزشکی را به صورت کامل و جامع آموزش می‌دهد.

در آموزشگاه آپادانا، دستیاران دندانپزشک با استفاده از تجهیزات پیشرفته و اساتید مجرب، مهارت‌های عملی و تئوریکی مورد نیاز برای تمامی جنبه‌های کاری در زمینه دندانپزشکی را فرا می‌گیرند. این آموزشگاه به دانشجویان امکان می‌دهد تا با تمرین‌های عملی و مطالعات تخصصی، تسلط کامل بر روی فنون و روش‌های دندانپزشکی را به دست آورند

چه کسانی می توانند دستیار دندانپزشک شوند

بسیاری از افراد که به این شغل روی می‌ آورند، معمولاً از علم کافی در مورد دندانپزشکی برخوردار نمی باشند و سعی می ‌کنند که با استفاده از کارهای تجربی که پزشک در اختیار آن ها قرار می دهند، نسبت به انجام این کار اقدام نمایند. اما بعضی از افراد به صورت کارآموزی برای انجام این فعالیت اقدام می نمایند. پس می ‌توان گفت که در شغل دستیاران دندانپزشک آن چنان نباید سواد کافی در مورد دندان و دندانپزشکی داشته باشند. بعضی از آنها می‌ توانند با داشتن اطلاعاتی بسیار کوچک در این مورد، نسبت به انجام این شغل اقدام نمایند.

البته اگر در این شغل از سواد کافی بهره مند باشند، بهتر است؛ زیرا به دندانپزشکان کمک می‌ کند که بتواند به بهترین نحو ممکن کار خود را انجام دهند. توصیه ما به افراد این است که در زمان استخدام این دستیاران یک گزینش کامل گذاشته و از افرادی که در این شغل از مهارت کافی برخوردار می باشند استفاده نمایند. (مرکز آموزش دستیاری دندانپزشک).

بازارکار دستیار دندانپزشک در اردبیل

بیمارستان‌ها، مطب‌ها و کلینیک‌های تخصصی دندانپزشکی اصلی‌ترین موقعیت‌هایی هستند که نیاز به دستیار دندانپزشک دارند دستیار دندانپزشک می‌تواند از مهارت حرفه‌ای خود برای بازاریابی و فروش محصولات دندانپزشکی استفاده کند. شرکت‌های بیمه دندانپزشکی برای بررسی درخواست‌ها و شکایات نیاز به افراد آشنا به امور دندانپزشکی کلینیکی دارند.

 

آموزش دستیاری

دوره های دستیاری دندانپزشک در اردبیل

به طور معمول به افرادی که به دکتر دندان پزشک،خدمات رسانی و همچنین تمام تجهیزات مورد نیاز ,دندان پزشک را فراهم می کند دستیار دندان پزشک می گویند. وجود یک دستیار از ایجاد بسیاری از خطاها جلوگیری می کند ،دستیار دندان پزشک به عنوان یک ستون فقرات برای عمل دندانپزشکی موفق است.شما میتوانید با شرکت در دوره های آموزشی دستیار کنار دندان پزشک ،مرکز آموزش آپادانا با وظایف متعدد یک دستیار آشنا شوید و مدرک معتبر از این مجموعه دریافت نمایید.(مراکز آموزش دستیاری دندانپزشک در اردبیل).

مراحل ثبت نام و صدور گواهینامه

پس از پرداخت شهریه دوره و ثبت مشخصات کارآموز توسط پرسنل مجتمع آموزشی آپادانا ، کارشناسان این مجموعه با کارآموز تماس گرفته و آدرس دقیق و کد پستی و شماره تماس کارآموز را صحه گذاری نموده و بسته آموزشی را طی سه روز کاری به کارآموز ارسال می نمایند. پس از دریافت بسته و مطالعه آن، کارآموز از طریق تماس تلفنی درخواست آزمون آنلاین خود را ثبت کرده و در تاریخ تعیین شده در شهر خود و از طریق رایانه شخصی یا تلفن همراه آزمون اینترنتی از کارآموز اخذ می شود.

سرفصل دوره آموزش دستیاری دندانپزشک

این پک شامل جزوات و دی وی دی های آموزشی دستیاری دندانپزشک و… بوده که سرفصل های زیر به صورت فیلم آموزشی پشتیبانی می شود.

 • تیم دندانپزشکی و دستیار دندانپزشک
 • اخلاق حرفه ای و روابط اجتماعی
 • دهان و دندان
 • منشی گری
 • بهداشت و کنترل عفونت ۱
 • کنترل عفونت ۲
 • تجهیزات و حفظ و نگهداری آنها
 • ظهور و ثبوت فیلم و حفاظت در برابر اشعه
 • اورژانس های رایج و CPR در دندانپزشکی
 • دستیاری و دندانپزشکی ترمیمی
 • دستیاری و درمان های اندو
 • دستیاری و دندانپزشکی کودکان
 • دستیاری و درمان های پروتوز
 • دستیاری و درمان های جراحی دهان، فک و صورت
 • دستیاری و درمان های ارتودنسی
 • دستیاری و درمان های پریودنتیکس

آموزش مجازی آپادانا

طول دوره  دستیار کنار دندانپزشک

طول دوره نرس دندانپزشکی دو ماه و تایم آموزشی آن ۳۰ ساعت می باشد.

شهریه دوره آموزش کار در مطب دندانپزشک

شهریه دوره آموزشی حضوری دستیاری کنار دندانپزشک مبلغ 1.890.000 تومان بوده که هزینه دوره غیر حضوری (مجازی ، ارسال پک آموزشی به درب منزل) مبلغ 990.000 تومان می باشد.(آموزش دستیاری دندانپزشک در اردبیل).

آشنایی با شغل دستیاری دندانپزشکی

یکی از شغل هایی که همواره مورد توجه بسیاری از افراد قرار دارد، شغل دستیار دندانپزشک است. دستیار دندانپزشکی شغلی است که افراد با استفاده از آن می ‌توانند به ارائه خدمات پزشکی به بسیاری از کسانی که به مشکلات دندانی و دهانی دچار می باشند، بپردازند. این افراد به یک دستیار نیازمند هستند، تا بتوانند به خوبی کار های خود را به پیش ببرند. کسانی که در این شغل به فعالیت می پردازند، معمولا در کارهایی که برای کشیدن، پر کردن و یا روکش کردن یک دندان کمک مورد نیاز است را کمک کرده و اقدامات لازم برای آن را انجام می دهند تا دکتر دندانپزشک بتواند به راحتی کارهای خود را انجام دهد.

در کل می ‌توان گفت این شغل به عنوان یک شغل دستیاری، دارای یک سری از پیچ و خم ها می باشد که افراد اگر از هوش کافی برخوردار نباشند، نمی ‌توانند به راحتی آن را انجام دهند. این شغل در دندانپزشکی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و اگر دستیاران دندانپزشک در بعضی از جراحی های دندان و انجام اقدامات درمانی بر روی دندان حاضر نباشند، کارها به پیش نخواهد رفت و ممکن است از کیفیت کار دندانپزشکی نیز کاسته شود. توصیه ما به دندانپزشکان این است که حتما برای خودت از دستیاران استفاده کنند، تا بتوانند بهترین کارایی را بر روی دندان و دهان افراد داشته باشند.

وظایف عمده ای که یک دستیار دندانپزشک در یک مجموعه دندانپزشکی عهده دار می شود شامل برنامه ریزی برای قرار های ملاقات و وقت دهی به بیماران ، عکس برداری با اشعه ایکس ، مراقبت از بیماران ، گرفتن اطلاعات ضروری بیمار از جمله فشار خون ، بیماری خاص و … ،آماده سازی وسایل مورد نیاز دندانپزشک ، استریل کردن همه وسایل و تجهیزات قبل و بعد از انجام کارهای دندانپزشکی ، آماده سازی قالب ها ، یونیت دندانپزشکی ، مواد دندانپزشکی و … است که این فعالیت ها همگی در مطب دندانپزشک انجام می شود. قابل ذکر است که وظایف دستیار دندانپزشک و میزان حقوق دستیار دندانپزشک بر اساس مقررات دولتی تعیین می شود(آموزش دستیاری دندانپزشک در اردبیل).

وظایف دستیار کنار دندانپزشک

 • کمک به دندان پزشک در طول روش های مختلف درمان
 • گرفتن عکس از دندان
 • اخذ اطلاعات خاص از بیمار در مورد سوابق بیماری ، فشار خون و یا ضربان قلب
 • آماده سازی تمامی ابزار های لازم و استریل کردن ابزار و تجهیزات جهت جلوگیری از عفونت و انتقال بیماری
 • فراهم کردن آرامش بیمار قبل و بعد از درمان
 • آموزش دستورالعمل های مراقبت از دهان ، پس از عمل جراحی یا سایر روش های درمان دندان، مانند ترمیم ، پر کردن و…
 • ترکیب مواد دندان پزشکی
 • تشکیل پرونده برای بیمار
 • محفوظ نگه داشتن اطلاعات خصوصی بیمار
 • آموزش بیماران جهت بهداشت دهان و دندان برای حفظ سلامت دهان و دندان مانند طریقه صحیح نخ دندان ، مسواک زدن صحیح و تغذیه مناسب
 • انجام کارهای اداری که اغلب نیاز به یارانه شخصی دارد
 • تعامل با بیماران مانند قرار ملاقات ، پاسخ به تلفن ها ، پرداخت صورتحساب ها و غیره
 • مراقبت مستقیم از بیمار در تمام تخصص های دندان ، از جمله ارتودنسی ، دندان پزشکی کودکان و جراحی دهان
 • آماده سازی یونیت دندان پزشکی
 • آماده سازی قالب ها برای ارسال به لابراتوار

تماس با مابرای ثبت نام آنلاین دوره آموزشی حضوری و مجازی دستیاری دندانپزشک روی لینک زیر کلیک کنید

اینستاگرام ما:(روی عکس زیر کلیک کنید)

اینستاگرام آپادانا

به ما امتیاز دهید