×

آموزش تزریقات و پانسمان در قم

0 دیدگاه
مقاله آموزشی
میانگین رتبه 4/5 تعداد رای (1 امتیاز)

کمک‌های اولیه مجموعه‌ای از اقدامات و تکنیک‌هایی است که در شرایط اورژانسی یا برای ارائه کمک به افراد مصدوم یا ناگهانی بیمار، انجام می‌شود. این اقدامات غالباً با هدف حفظ زندگی، کاهش خطرات و افزایش شانس نجات فرد مصدوم انجام می‌شوند.

پبرخی از کمک‌های اولیه عبارتند از:

  1. تماس با خدمات اورژانسی: در صورت لزوم، فوراً با شماره اورژانسی (مانند 115 یا 112) تماس بگیرید.
  2. ارزیابی محیط و ایمنی: محیط اطراف فرد مصدوم را ارزیابی کنید و اطمینان حاصل کنید که محل حادثه برای ارائه کمک ایمن است.
  3. پایدارسازی فرد مصدوم: فرد مصدوم را در موقعیتی پایدار قرار دهید، بهترین موقعیت بسته به نوع مصدومیت می‌تواند متفاوت باشد.
  4. توقف خونریزی: هرگونه خونریزی را کنترل کرده و اندازه‌گیری خونریزی را انجام دهید.
  5. انجام CPR (تنفس مصنوعی و فشار دادن قفسه سینه): اگر فرد مصدوم نفس نمی‌کشد یا قلبش توقف کرده است، باید CPR انجام داد.
  6. اعمال تریاژ: ارزیابی اولیه حالت فرد مصدوم و تصمیم‌گیری بر اساس شدت مصدومیت، فوریت و نیاز به کمک‌های پزشکی.
  7. اعمال بانداژ و تثبیت‌های موقت: استفاده از بانداژ و تثبیت‌های موقت برای کنترل خونریزی، اندرویدن یا حمایت از قسمت‌های مصدوم بدن.
  8. اعمال اولیه برای مصدومیت‌های حرارتی و سرمایی: برای مصدومانی که به علت گرما یا سرما مشکل دارند، اقداماتی نظیر انتقال به محیط مناسب، حفظ حرارت بدن یا خنک‌کردن بدن را انجام دهید.

این تنها چند مثال از کمک‌های اولیه هستند و لیست کامل آنها بسیار طولانی است و بسته به موقعیت و نیاز ممکن است تغییر کند. همچنین، آموزش منظم در زمینه کمک‌های اولیه می‌تواند به شما کمک کند تا در صورت بروز حوادث، بهترین کمک‌های اولیه را ارائه دهید.

آموزش تزریقات و پانسمان در قم

پایان دوره کمک های اولیه

آموزش تزریقات و پانسمان در قم

برای ثبت نام غیر حضوری در کلاس های آموزشی کمک های اولیه با کارشناسان آموزشگاه آپادانا تماس حاصل فرمایید. این آموزش ها حاصل زحمات چندین ساله اساتید آموزشگاه بوده و به صورت فیلم های آموزشی با کیفیت عالی برای شما ارسال می گردد. در این آموزش ها از صفر تا صد فوریت های پزشکی کمک های اولیه و امداد و نجات تزریقات و پانسمان  آموزش داده می شود (آموزش تزریقات و پانسمان در قم)

تعریف کمک های اولیه

کمک های اولیه شامل اقداماتی است که هنگام وقوع حوادث برای جلوگیری از مرگ، پیشگیری از صدمات و عوارض بعدی، کاهش درد و رنج مصدوم قبل از رسیدن افراد حرفه ای و انتقال مصدوم به مراکز درمانی به عمل می آید. این اقدامات می تواند شامل مواردی ساده مانند: پانسمان زخم و جراحت و یا مواردی مشکل تر نظیر انجام عملیات احیای قلبی – ریوی و… باشد.اهداف کمک های اولیه، شامل: نجات جان مصدوم، جلوگیری از وخیم تر شدن حال وی، افزایش احتمال بهبودی و کاهش درد و رنج است.

اگر در حالی که از مکانی عبور می کنید مصدومی بر زمین افتاده باشد یا جلوی چشمان شما سانحه ای رخ دهد، شما چه خواهید کرد؟ اگر این فرد جز دوستان و آشنایان یا خانواده شما باشد، چه می کنید؟ مسلما اگر شما کسی باشید که با اصول کمک های اولیه آشنایی دارد، می توانید در نقش یک فرشته نجات ظاهر شده و به او کمک کنید، ولی اگر کمک های اولیه ندانید، مجبورید مانند بقیه تماشاچی باشید و افسوس بخورید.(آموزش کمک های اولیه در قم)

میانگین رتبه 4/5 تعداد رای (1 امتیاز)