×

آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریز

0 دیدگاه
مقاله آموزشی
به ما امتیاز دهید

آموزش حضوری و مجازی تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز به همراه صدور گواهینامه معتبر. آموزش بهره برداری، تعمیر ، پشتیبانی، نگهداری، تنظیم و استاندارد سازی تجهیزات پزشکی، توسعه، ارتقاء و بهبود دستگاه های پزشکی و حتی طراحی و ساخت یک دستگاه در شهر شما به صورت غیر حضوری و با ارسال پک آموزشی آموزشگاه آپادانا. آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی به همراه ارسال جزوات و فیلم های آموزشی بهترین اساتید آموزشگاه آپادانا (آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریز)

آموزش خرید هاست و دامنه

دوره های تعمیرات تجهیزات پزشکی به صورت مجازی

برای ثبت نام غیر حضوری در کلاس های تعمیرات تجهیزات پزشکی با کارشناسان آموزشگاه آپادانا تماس حاصل فرمایید. این آموزش ها حاصل زحمات چندین ساله اساتید آموزشگاه بوده و به صورت فیلم های آموزشی با کیفیت عالی برای شما ارسال می گردد. در این آموزش ها از صفر تا صد روش ها و مراحل آموزش نصب و راه اندازی و تعویض قطعات معیوب لوازم پزشکی به صورت عملی آموزش داده می شود .

نحوه ثبت نام در دوره های آموزشی تعمیرات تجهیزات پزشکی

برای ثبت نام در دوره های آموزشی تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز هم از طریق ثبت نام آنلاین با کلیک کردن بر روی لینک آخر صفحه و هم به صورت بر قراری تماس تلفنی با مرکز آموزش آپادانا(شماره تماس در اخر این پست موجود است) و پرداخت هزینه دوره از طریق کارت به کارت یا واریز بانکی و یا از طریق شماره تلگرام و واتساپ و یا از طریق دایرکت اینستاگرام(آدرس اینستاگرام و شماره تلگرام در اخر همین مطلب) می توانید اقدام به ثبت نام دوره های آموزشی تجهیزات پزشکی اقدام نمایید .(آموزش تجهیزات پزشکی)

دوره پایپینگ در تبریز

تعمیرات تجهیزات پزشکی یعنی چه؟

آموزش نصب و راه اندازی و تعویض قطعات معیوب لوازم پزشکی و تعمیر برد تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی و اتاق عمل از بهترین شاخه ها در بازار کار است. در اصل این دستگاهها در حال بروز رسانی و با امکانات بالا وارد ایران میشوند که در صورت خرابی مکانیک آن قابل تعویض است و در صورت خرابی برد هر یک از اجزای الکترونیکی قابل عیب یابی و تعمیر میباشد.

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در مجتمع آموزشی آپادانا توسط بهترین اساتید این زمینه تدریس میشود

اگر قصد شرکت در دوره های آموزش تجهیزات پزشکی در تبریز را دارید میتوانید با شماره 4164-041 ویا شماره موبایل 09361364164تماس بگیرید تا از طریق کارشناسان ما به صورت رایگان مشاوره کسب کنید.و یا به آدرس ما در تبریز خیابان آزادی خیابان جدیری جنوبی روبروی هایپرمارکت اتا ساختمان ۱۷ مراجعه نمایید.(استخدام مهندس پزشکی در تبریز)

آموزش مکانیک تجهیزات پزشکی

در آموزش عیب یابی و تعمیر تجهیزات پزشکی لازم است که کارآموزان با دستگاههای جدید و عملکرد آنها آشنا شوند.

·     آموزش شناخت قطعات الکترونیکی روی مدارات دستگاههای پزشکی

    بررسی ساختار برد دستگاهها از لحاظ کارایی و توانایی

·         شناخت قطعات الکترونیکی SMD و DIP روی برد

·         روش تست و اندازه گیری قطعات برد با مولتی متر

·         آموزش هویه کاری و هیتر کاری برای دراوردن و جازدن قطعات

·         بخش بندی بردهای تغذیه،‌ سوئیچینگ، پاورها و مین بردها در دستگاههای پزشکی

·         آموزش عیب یابی کلی مدارات پاور و ورودی جریان برق دستگاهها

·         آموزش تعمیر و تعویض قطعات تغذیه دستگاهها

·         آشنایی با چیپ گرافیک در بردهای تصویر برداری و خروجی تصویر

·         آشنایی با برد مانیتورهای دستگاههای پزشکی

·         آموزش عیب یابی صفحه نمایش های رنگی و معمولی دستگاههای پزشکی

·         عیب یابی مداراتی که دارای IC صدا دارند شامل  تعویض و جایگزینی

·         آموزش تعمیر بردهای تک لایه و شناخت بردهای چند لایه پزشکی

·         آموزش تعمیرات بردهای آزمایشگاهی

·         عملکرد برد دستگاههای یونیت دندانپزشکی

·         آموزش عیب یابی برد تجهیزات اتاق عمل

·         آموزش تعمیر برد رادیولوژی، سی تی اسکن، ام آر آی و سونوگرافی

·         طریقه مسیریابی و ولتاژ گیری بردهای چند لایه با مولتی متر

·         آموزش نقشه خوانی و تکنولوژی ارتباط قطعات روی بردها

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی

آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی شامل دو بخش تعمیر مکانیک دستگاه و بردهای پزشکی و آزمایشگاهی است. بیشترین تاکید در آموزش تعمیر لوازم پزشکی تعمیرات برد دستگاههای پزشکی میباشد. در اصل این دوره شامل آموزش تعمیر برد دستگاه سی تی اسکن، آموزش تعمیر برد لوازم آزمایشگاهی، تعمیر تجهیزات بیمارستانی، دستگاه آندوسکوپی، آموزش تعمیر دستگاه الکتروشوک و تعمیرات اتوکلاو میباشد.(آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز)

آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی شامل آموزش تعمیر سی تی اسکن، آموزش تعمیر یونیت پزشکی، اموزش تعمیر تجهیزات بیمارستانی، اندوسکوپی، ‌اتوکلاو و الکتروشوک میباشد.

دوره آموزش تعمیر بردهای پزشکی و آزمایشگاهی

در بخش آموزش تعمیر بردهای پزشکی در ابتدا کارآموزان با قطعات تشکیل دهنده روی کلیه مدارات آشنا میشوند. بعد از شناخت قطعات الکترونیکی سراغ ابزارها جهت تست و اندازه گیری و درآوردن و جازدن آنها میپردازیم. سپس سراغ بردهای تغذیه، سوئیچینگ، مدار پاور، بردهای اینورتر در لوازم پزشکی میپردازیم. حداقل در کارگاه با ۷ مدل مدار تغذیه آشنا شده و بعد از آن عیب یابی برد را شروع میکنیم. آموزش مسیریابی بردهای تک لایه، دو لایه و چند لایه از مباحث اصلی در کلاس است. ولتاژ گیری برد، نقشه خوانی مدار، مسیریابی قطعات SMD الکترونیکی و بررسی آی سی ها و چیپ ست های کنترلر از اهم تدریس این جلسات است.

آموزش عیب یابی بردهای پزشکی مستلزم یادگیری اصول مدار تغذیه، مین برد اصلی و ارتباط آن با هیدرلیک و مکانیک میباشد. در کارگاههای آموزشی آپادانا با بردهای مختلف تجهیزات پزشکی آشنا شده و روی انها تمرین عملی انجام میدهید. آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی بخش برد ویژه بازار کار طراحی شده و کارشناس و تعمیرکار بردهای پزشکی این مباحث را تدریس میکند

سرفصل دوره تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریز

·       الکتروشوک

·       پمپ سرم

·       پمپ سرنگ

·       نبولایزر

·       فشارسنج

·       اتوسکوپ

·       تشک مواج

·       الکتروکوتر

·       مانیتور پزشکی

·       مانیتور علائم حیاتی

·       اکسیژن ساز

·       رادیوگرافی

·       سی تی اسکن

·       ماموگرافی

·       نوار قلب

·       MRI

·       ECG-EKG

·       سونوگرافی

·       تجهیزات اتاق عمل

·       تجهیزات بیمارستانی

·       لارنگسکوپ

·       پالس اکسی متر

·       ونتیلاتور

 الکتروشوک

دستگاه الکتروشوک از یک باطری بزرگ تغذیه می کند که برای شارژ کردن یک خازن حجیم بین مقادیر ۵ تا ۴۰۰ ژول استفاده می شود . همچنین این دستگاه دارای دو صفحه فلزی به نام الکترود است که بر روی سینه بیمار نصب می شوند . سایر اجزای الکتروشوک را مجموعه ای از مدارها ، سیم ها ، خازن ها و مقاومت ها و دیگر قطعات الکترونیکی تشکیل می دهند.

مواردی که به تعمیر الکتروشوک نیاز است :

  1. مشکل در باطری و عدم ذخیره مناسب انرژی الکتریکی
  2. سوختن خازن ها و سایر قطعات الکترونیکی روی برد دستگاه
  3. مشکل در سیستم شارژ و دشارژ دستگاه
  4. قطع شدن سیم ها و اتصالات داخلی دستگاه
  5. بروز مشکل در نمایشگر دستگاه
  6. فرسوده شدن ولوم ها و دکمه های دستگاه
  7. فرسوده شدن و جرم گرفتگی الکترودها
  8. در دوره تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریزشما با تعمیرات تخصصی الکتروشوک به طور کامل آشنا شده و تعمیرات آن را یاد میگیرید.

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز  پمپ سرم

نام دیگر پمپ سرم ، پمپ انفوزیون می باشد که میزان محلولی که به سیاهرگ بیمار تزریق می شود را تنظیم کرده و نمایش می دهد و با فشار مثبتی که ایجاد می کند به فشار سیستم عروقی بیمار غلبه میکند   کیسه ای که در آن مایع قرار دارد به کمک یک دسته از بالای پمپ آویزان شده است و دارای یک تیوب است که به آن وصل شده است ، تیوب پرشده از مایع درون پمپ قرار دارد ، زمانی که غلتک حرکت می کند موجب حرکت دنده ها شده و مایعی که در تیوب قرار دارد به بدن بیمار تزریق می شود . پمپ سرم دارای سنسور و آلارم است که در صورت عبور حباب هوا به صدا در می آید و حرکت مایع متوقف می شود ، پمپ سرم دارای برند های مختلفی است که از شرکت های معتبر می باشند

سرفصل مطالب ارائه شده در این کارگاه شامل آشنایی کامل با مدار دستگاه پمپ سرنگ و سرم و علل خرابی آن و انجام اعمال پیشگیرانه برای جلوگیری از خرابی مکرر میباشد.

در دوره تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریزشما با تعمیرات تخصصی پمپ سرم به طور کامل آشنا شده و تعمیرات آن را یاد میگیرید.(دوره های تعمیر تجهیزات پزشکی تبریز)

  پمپ سرنگ

پمپ های تزریق برای بررسی خصوصیات فیزیولوژیکی و دارویی مواد بیولوژیکی یا دارویی در داخل بدن کاربرد دارد. انواع مختلفی از پمپ های تزریق وجود دارد. پمپ سرنگی یک وسیله تزریق کوچک است که برای تزریق تدریجی مقادیر خاصی از مایعات برای استفاده در تحقیقات شیمیایی و زیست پزشکی کاربرد دارد. ویژگی های پمپ سرنگی با توجه به نوع طراحی ، سرعت جریان و دقت بسیار متفاوت است. همانطور که از نام آن مشخص است ، مؤلفه اصلی پمپ سرنگی، سرنگ آن است. از آنجا که عموماً قطر داخلی سرنگ استاندارد و ثابت است، می‌توان با تنظیم سرعت خطی حرکت پیستون سرنگ، سرعت تزریق را کنترل نمود. پمپ سرنگ به طور معمول شامل بلوک فشار ، نگهدارنده سرنگ ، موتور استپر داخلی و رابط صفحه نمایش لمسی LCD است.

تعمیر پمپ سرنگی syringe pump بر اساس تعویض و یا تعویض قطعات پمپ سرنگی شامل برد الکترونیک، قطعات ابزار دقیق و …

این دستگاه وظیفه تزریق کنترل شده دارو به بدن را بر عهده دارد . پس از بررسی کابل برق و فیوزها اقدام به باز کردن دستگاه میکنیم .

در دوره تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریز شما با تعمیرات تخصصی پمپ سرنگ به طور کامل آشنا شده و تعمیرات آن را یاد میگیرید.

  نبولایزر

از مهمترین فعالیت های بدن جهت حفظ حیات عمل تنفس می باشد. این فعالیت به عهده ریه ها می باشد که گازهای تنفسی مناسب برای بدن جهت رساندن اکسیژن به آن را گرفته و دی اکسید کربن را دفع می کند.  برونشیت ها، برونشیول‌ها و آلوئول‌ها از اجزای مهم هر کدام از ریه‌ها محسوب می‌شوند که در یک بیماری تنفسی ممکن است درگیر شوند

نبولایزر وسیله‌ای برای رساندن دارو به قسمتهای مختلف دستگاه تنفس از طریق استنشاق می‌باشند، این وسیله تأثیر دارو را سریعتر کرده و از تأثیر دارو بر قسمت های دیگر بدن جلوگیری می کند.(آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی تبریز استان آذربایجان شرقی)

از جمله خرابی ها می توان به این موارد اشاره کرد:

عدم انتقال دارو

گیر داشتن لوله انتقال دارو

خراب شدن تنطیمات دستگاه برای انتقال دارو

خراب شدن صفحه نمایش

روشن نشدن دستگاه

خاموش شدن ناگهانی و … .

در دوره تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریزشما با تعمیرات تخصصی نبولایزر به طور کامل آشنا شده و تعمیرات آن را یاد میگیرید.

فشار سنج

دستگاه های فشار خون سنج از هر نوعی که باشند در طول مدت استفاده ممکن است به مشکلات و خرابی هایی دچار شوند. در این میان به خصوص دستگاه های فشار خون سنج دیجیتالی به دلیل ماهیت الکترونیکی که دارند بیشتر مورد خرابی واقع می شوند.

تعمیر برد الکترونیکی انواع دستگاه فشار خون سنج دیجیتالی

تعمیر و تعویض قطعات معیوب و آسیب دیده روی برد الکترونیکی انواع دستگاه فشار خون سنج دیجیتالی

تعمیر مدارات الکترونیکی انواع دستگاه فشار خون سنج دیجیتالی

تعمیر مدار پاور انواع دستگاه فشار خون سنج دیجیتالی

تعمیر مدار شارژ انواع دستگاه فشار خون سنج دیجیتالی

تعمیر صفحه نمایش یا ال سی دی LCD انواع دستگاه فشار خون سنج دیجیتالی

تعویض صفحه نمایش یا ال سی دی LCD سوخته انواع دستگاه فشار خون سنج دیجیتالی

تعمیر حافظه داخلی انواع دستگاه فشار خون سنج دیجیتالی

تعمیر منبع تغذیه انواع دستگاه فشار خون سنج دیجیتالی

تعمیر و تعویض باتری انواع دستگاه فشار خون سنج دیجیتالی

تعمیر و تعویض سیم رابط انواع دستگاه فشار خون سنج دیجیتالی

تعمیر برد دکمه های انواع دستگاه فشار خون سنج دیجیتالی

تعمیر و تعویض دکمه ها و کلیدهای انواع دستگاه فشار خون سنج دیجیتالی

تعمیر و تعویض پمپ انواع دستگاه فشار خون سنج

تعمیر و تعویض کیسه انواع دستگاه فشار خون سنج

تعمیر گیج نشان دهنده فشار خون در انواع دستگاه فشار خون سنج عقربه ای

تعویض گیج نشان دهنده فشار خون در انواع دستگاه فشار خون سنج عقربه ای

و…

در دوره تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریز شما با تعمیرات تخصصی فشارسنج به طور کامل آشنا شده و تعمیرات آن را یاد میگیرید.

 اتوسکوپ

نام وسیله ای پزشکی است که برای مشاهده ی داخل گوش مورد استفاده قرار می گیرد. پزشکان این وسیله را به منظور غربالگری برخی بیماری ها در معاینات دوره ای معمول و یا بررسی برخی شکایات مرتبط با سیستم شنوایی بکار می برند. با کمک اتوسکوپ می توان گوش خارجی و میانی را مورد معاینه قرارداد.

اتوسکودپ شامل دو بخش «سر» و «دسته» است .«سر» از یک منبع الکتریکی تولید نور و یک عدسی با قدرت بزرگ نمایی کم تشکیل شده است.در انتهای قدامی این وسیله نیز ناحیه ای به منظور اتصال یک اسپکولوم پلاستیکی برای ورود به داخل مجرای گوش در نظر گرفته شده است .

در دوره تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریزشما با تعمیرات تخصصی اتوسکوپ به طور کامل آشنا شده و تعمیرات آن را یاد میگیرید.(آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز)

 تشک مواج

تشک مواج یا تشک ضد زخم بستر، از یک تشک ساخته شده از پی وی سی با کیفیت و یک پمپ هوای کم صدا تشکیل می شود.

ایرادها و مشکلات دستگاه پمپ تشک مواج ( پمپ تشک بیمار ):

۱-  دستگاه پمپ تشک مواج ( دستگاه پمپ تشک بیمار ) روشن نمیشود .

۲-  دستگاه پمپ تشک مواج ( دستگاه پمپ تشک زخم بستر ) خروجی هوا ندارد

۳- هوا در دستگاه پمپ تشک مواج ( دستگاه پمپ تشک زخم بستر ) بین سلولها تعویض نمیشود

در دوره تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریزشما با تعمیرات تخصصی تشک مواج به طور کامل آشنا شده و تعمیرات آن را یاد میگیرید.

الکتروکوتر

الکتروکوتر (electrocutter) در حقیقت یک ژنراتور بسامد رادیویی است. دو الکترود به ژنراتور بسامد رادیویی (RF) متصل می‌شود که یکی از آنها فعال است و سطح مقطعی بسیار کوچکتر نسبت به الکترود دیگر دارد. الکترود فعال، معمولاً به شکل یک ابزار یا پروب ساخته می‌شود و توسط پزشک به کار می‌رود. الکترود غیرفعال، سطح بسیار بزرگتری دارد. این الکترود که به «صفحه بیمار» موسوم است، از یک سطح با جنس رسانا تشکیل می‌شود که زیر ران یا باسن بیمار قرار می‌گیرد.

دستگاه های جدید به علت فرکانس بالا بدون اتصال این صفحه با بدن بیمار نیز کار می کنند. این دستگاه  در حین عمل جراحی به منظور برش بافت و انعقاد خون به طور همزمان به کار می رود. داراي يك منبع جريان متناوب است که فرکانس بالا تا چند مگا هرتز و توان بالا در حدچند کیلو ولت  را پشتیبانی می کند.

ایرادها و مشکلات دستگاه الکتروکوتر:

۱-شامل آموزش نحوه تعمیر بردهای الکتریکی و عیب یابی قطعات

۲-آشنایی با الکتروکوتر و الکتروسرجری،تفاوت بین آنها،معرفی آنها
۳-آشنایی با تجهیزات الکتروسرجری شامل انواع قلم ها، انواع مدها ، کلیدها و …. و همچنین نحوه کارکرد آن

۴-نقشه خوانی تجهیزات الکتروسرجری

۵-تعمیر و عیب یابی تخصصی تجهیزات الکتروسرجری از ۰ تا  ۱۰۰

۶-دوره بازدید میدانی از بیمارستان های معتبر

در دوره تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریز شما با تعمیرات تخصصی الکتروکوتر به طور کامل آشنا شده و تعمیرات آن را یاد میگیرید.

مانیتور علائم حیاتی

دستگاه مانیتورینگ یکی از مهمترین تجهیزات در بیمارستان ها است که پزشکان را از صحت و سلامت بیمار آگاه می سازد. در نتیجه تعمیر مانیتورینگ نیز به تبع آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

نحوه عیب یابی و سرویس دستگاه های مانیتورینگ علائم حیاتی:

اولین سیستمی که باید مورد بررسی قرارگیرد و اکثرا مشکل دار می شود، سیستم تغذیه دستگاه است.

برای سیستم تغذیه می تواند مشکلات زیر پیش بیاید:
ممکن است اصلا سیستم شما روشن نشود. در این صورت اشکال می تواند از موارد زیر باشد:
اولین موردی که می تواند مشکل داشته باشد، کابل های دستگاه هستند.
مورد بعدی که باید بررسی شود، فیوزهای دستگاه هستند. آنها را چک کنید و در صورت نیاز با فیوز مشابه جایگزین نمایید.
مورد دیگر می تواند مشکل از برد پاور باشد. این برد از قطعات مختلفی (بسته به نوع و مدل دستگاه) تشکیل شده است. در این صورت قطعات زیر را چک کنید:
یک سو کننده ها را چک کنید. اکثر مواقع مشکل دار می شوند.
خازن های نیمه قدرت را چک کنید.
در نهایت ترانس های برد را چک کنید و از سلامت آنها اطمینان حاصل نمایید.

در دوره تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریزشما با تعمیرات تخصصی مانیتور علائم حیاتی به طور کامل آشنا شده و تعمیرات آن را یاد میگیرید.(آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریز)

   نوار قلب

دوره های تخصصی نوار قلب(ECG )
۱-آموزش نحوه تعمیر بردهای الکتریکی و عیب یابی قطعات

۲-آشنایی و معرفی دستگاه نوار قلب و چگونگی کارکرد آن
۳-آشنایی با تجهیزات نوار قلب شامل کانال ها ، مدهای بدن ، الکترود ها ، صفحه نمایش، تفسیر نوار قلب و سایر قسمتها

۴-نقشه خوانی تجهیزات نوارقلب

۵-تعمیر و عیب یابی تخصصی تجهیزات نوارقلب از ۰ تا ۱۰۰

۶-دوره بازدید میدانی از بیمارستان های معتبر

در دوره تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریزشما با تعمیرات دستگاه نوار قلب به طور کامل آشنا شده و تعمیرات آن را یاد میگیرید.( تعمیر نوار قلب)

برای آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

تماس با ماتبریز – خیابان آزادی – جدیری جنوبی – ساختمان ۱۷

برای ثبت نام آنلاین دوره آموزشی حضوری و مجازی تعمیرات تجهیزات پزشکی روی لینک زیر کلیک کنید

به ما امتیاز دهید