×

آموزش کمک های اولیه تبریز

0 دیدگاه
مقاله آموزشی
میانگین رتبه 5/5 تعداد رای (5 امتیاز)

دوره کمک های اولیه در تبریز یکی از دوره های بسیار مفید و ضروری است که توسط آموزشگاه آپادانا تبریز به عنوان مجری برگزار می شود. این دوره آموزشی به شرکت کنندگان مهارت های اساسی و عملی را در زمینه ارائه کمک های اولیه در مواقع اضطراری و وضعیت های بحرانی ارائه می دهد.

در این دوره، شرکت کنندگان با مباحثی همچون تشخیص و مدیریت صحیح در مواقع اورژانسی، روش های عملی احیا و استفاده از دستگاه های ایمنی آشنا می شوند. از طریق ترکیبی از نظریه و تمرین عملی، این دوره به شرکت کنندگان کمک می کند تا با خیالی آسوده و با اطمینان به افراد مصدوم کمک کرده و در مواقع اورژانسی عملکرد مناسبی داشته باشند.

آموزشگاه آپادانا تبریز با استفاده از اساتید مجرب و تجهیزات پیشرفته، این دوره را با کیفیت بالا و به روز برگزار می کند تا شرکت کنندگان بتوانند به صورت کامل با مهارت های کمک های اولیه آشنا شوند و آمادگی لازم برای مواجهه با وضعیت های اضطراری را پیدا کنند.

آموزش کمک های اولیه تبریز

دوره های فوریت های پزشکی و کمک های اولیه

دوره کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی آموزشگاه آپادانا از جمله دوره‌های آموزشی بسیار حائز اهمیت در عرصه سلامت جامعه است. ارائه خدمات امدادی اولیه درست و به موقع به مصدومین و بیماران، نقش تعیین‌کننده‌ای در کاهش خطرات جانی و ناتوانی‌های بعدی آنان دارد. به همین دلیل، آموزش نیروهای متخصص در این حوزه، از اهداف مهم نظام سلامت هر کشوری محسوب می‌شود. از همین رو ضمن معرفی دوره کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی، به بررسی اهداف، محتوای آموزشی، روش‌های تدریس و مزایای این دوره خواهیم پرداخت.

کمک های اولیه شامل اقداماتی است که هنگام وقوع حوادث برای جلوگیری از مرگ، پیشگیری از صدمات و عوارض بعدی، کاهش درد و رنج مصدوم قبل از رسیدن افراد حرفه ای و انتقال مصدوم به مراکز درمانی به عمل می آید. این اقدامات می تواند شامل مواردی ساده مانند: پانسمان زخم و جراحت و یا مواردی مشکل تر نظیر انجام عملیات احیای قلبی ریوی و… باشد.

از جمله اهداف کمک های اولیه: نجات جان مصدوم، جلوگیری از وخامت حال وی، افزایش امکان بهبودی و کاهش درد و رنج است. اگر در حین عبور شما مجروح به زمین بیفتد یا جلوی چشمان شما حادثه ای رخ دهد چه می کنید؟ اگر این فرد دوست، آشنا یا یکی از اعضای خانواده باشد چه کار می کنید؟ البته اگر فردی آشنا به اصول کمک های اولیه هستید، می توانید در نقش یک فرشته نجات ظاهر شوید و به او کمک کنید، اما اگر کمک های اولیه را بلد نیستید، باید تماشاگر باشید و متاسف شوید. باقی مانده.

چرا آموزش کمک های اولیه ضروری است؟

گاهی اوقات کمک‌های اولیه به معنای عدم انجام کار یا هر اقدامی برای مصدوم است، به عبارتی هنگامی که فرد بالای سر مصدومی که استخوان هایش شکسته است می‌رسد، بهترین کار این است که او را حرکت ندهد و اعضای بدنش را ثابت نگه دارد و منتظر نیرو‌های اورژانس باشد، چرا که ممکن است با یک حرکت، استخوان شکسته رگ را پاره کند یا اگر مهره‌های کمر یا گردن مصدوم شکسته باشد یک حرکت نا به جا باعث قطع نخاع وی می‌شود(آموزش کمک های اولیه تبریز).

میانگین رتبه 5/5 تعداد رای (5 امتیاز)