×

آموزش کمک های اولیه در ارومیه

0 دیدگاه
مقاله آموزشی
به ما امتیاز دهید

آموزش کمک های اولیه در ارومیه، با هدف آموزش مهارت‌های اساسی کمک به افراد مبتلا به حوادث و آسیب‌ها، به شما این فرصت را می‌دهد تا به عنوان یک قهرمان در مواجهه با مواقع ضروری ایستادگی کنید. این دوره آموزشی به صورت مجازی و غیر حضوری برگزار می‌شود، به طوری که شما بتوانید در زمان و مکانی که برایتان مناسب است، به راحتی به محتوا دسترسی پیدا کنید.

آموزشگاه آپادانا با ارائه این دوره آموزشی، باور دارد که هر فردی باید به مهارت‌های اساسی کمک های اولیه تسلط داشته باشد. به همین دلیل، این دوره با رویکردی کاربردی و جامع طراحی شده است تا شما را به دانش و تجربه‌ای عملی و قابل استفاده منتقل کند.

در این دوره آموزشی، شما با اصول و فنون کمک های اولیه آشنا می‌شوید و به صورت گام به گام نحوه عمل در مواقع اضطراری را یاد می‌گیرید. همچنین، به شما جزوات و دی وی دی‌های آموزشی تهیه شده توسط تیم حرفه‌ای و مجرب آپادانا ارائه می‌شود، تا بتوانید به هنگام نیاز به محتواهای آموزشی دسترسی داشته باشید.

آموزش غیر حضوری کمک های اولیه در ارومیه

آموزش کمک های اولیه غیر حضوری در ارومیه، یک فرصت مناسب برای افرادی است که میخواهند به مهارت‌های اساسی در زمینه امدادرسانی و کمک به دیگران در مواقع اضطراری دست یابند. این دوره آموزشی به صورت مجازی برگزار می‌شود و به شرکت کنندگان این امکان را می‌دهد تا در زمان و مکان مناسب برایشان، به محتواهای آموزشی دسترسی پیدا کنند.

با استفاده از تکنولوژی آموزش مجازی ، شرکت کنندگان در این دوره قادر خواهند بود تا اصول و فنون کمک های اولیه را در قالب ویدیوها و جزوات آموزشی بیاموزند. تمرینات عملی و نمونه‌های واقعی نیز در این دوره گنجانده شده‌اند تا دانش و تجربه عملی شرکت کنندگان را افزایش دهد.

شرکت کنندگان پس از پایان این دوره، مهارت‌های لازم برای ارائه کمک های اولیه در مواقع اضطراری را به دست خواهند آورد. با استفاده از محتواهای آموزشی تهیه شده توسط آموزشگاه آپادانا، شما قادر خواهید بود در هر زمانی که نیاز به اطلاعات امدادرسانی دارید، به آنها دسترسی داشته باشید و با اعتماد به نفس و به شکل کارآمد عمل کنید (آموزش کمک های اولیه ارومیه)

تعریف کمک های اولیه

کمک های اولیه شامل اقداماتی است که هنگام وقوع حوادث برای جلوگیری از مرگ، پیشگیری از صدمات و عوارض بعدی، کاهش درد و رنج مصدوم قبل از رسیدن افراد حرفه ای و انتقال مصدوم به مراکز درمانی به عمل می آید. این اقدامات می تواند شامل مواردی ساده مانند: پانسمان زخم و جراحت و یا مواردی مشکل تر نظیر انجام عملیات احیای قلبی – ریوی و… باشد.

اهداف کمک های اولیه، شامل: نجات جان مصدوم، جلوگیری از وخیم تر شدن حال وی، افزایش احتمال بهبودی و کاهش درد و رنج است. اگر در حالی که از مکانی عبور می کنید مصدومی بر زمین افتاده باشد یا جلوی چشمان شما سانحه ای رخ دهد، شما چه خواهید کرد؟ اگر این فرد جز دوستان و آشنایان یا خانواده شما باشد، چه می کنید؟

مسلما اگر شما کسی باشید که با اصول کمک های اولیه آشنایی دارد، می توانید در نقش یک فرشته نجات ظاهر شده و به او کمک کنید، ولی اگر کمک های اولیه ندانید، مجبورید مانند بقیه تماشاچی باشید و افسوس بخورید.

وظایف امدادگر کمک های اولیه

  1. معاینه و ارزیابی کلی وضعیت بیمار
  2. برقراری ارتباط با مرکز اورژانس و پزشک مشاور و دریافت راهنمایی ودستورات
  3. استفاده از روش های و تجهیزات پیشرفته برای رفع مشکلات حاد بیمار مانند تنگی نفس، ایست قلبی و …
  4. کنترل مداوم علائم حیاتی بیمار از جمله نبض، تنفس، فشارخون و غیره
  5. رساندن بیمار به بیمارستان و مراکز درمانی در صورت نیاز
  6. دادن اطلاعات کامل از وضعیت بیمار به بیمارستان یا مرکز درمان

با وجود تمام پیشرفتهایی که در زمینه های مختلف علمی و تکنولوژی صورت گرفته ولی متاسفانه هنوز انسان در مقابل بسیاری از حوادث و سوانح آسیب پذیر میباشد و با توجه به ازدیاد روز افزون این حوادث اعم از اختلالات قلبی-عروقی ، تصادفات ، سوختگیها، غرق شدگی ، سقوط از ارتفاعات، مسمومیتها و غیره به نظر میرسد اصولی ترین کار کسب آمادگی به منظور مقابله با این حوادث است.

هرچند تمهیدات بسیاری در جهت پیشگیری از وقوع این حوادث در کشور صورت گرفته است ولی متاسفانه بسیاری از این حوادث اجتناب ناپذیر بوده و همین موضوع اهمیت امداد رسانی صحیح و به موقع را مشخص میکند. بنا به گزارش سازمان بهداشت جهانی اولین افرادی که به محل وقوع حادثه میرسند نقش بسیار مهمی در پیشگیری از تبعات جدی این حوادث دارند به شرط آنکه با اصول اولیه کمک های اولیه آشنا باشند (آموزش کمک های اولیه در ارومیه).

امداد و نجات

آموزش تزریقات و پانسمان

تزریقات و پانسمان ، پد استریل یا فشرده یست که به منظور التیام زخم و محافظت زخم از آسیب بیشتر استفاده می شود. به طور معمول، پانسمان با زخم در ارتباط مسقیم بوده و با بانداژ که اغلب پانسمان را محکم نگه میدارد است ، تفاوت دارد. بسیاری از پانسمان های مدرن خود چسب هستند. البته هدف از پانسمان کردن با توجه به نوع، شدت و موقعیت زخم متفاوت خواهد بود. معمولا، در برنامه آموزش پانسمان ، از پانسمان مقاوم غیر استریل استفاه میشود زیرا قابلیت چندین مرتبه استفاده را داشته و برای همه مربیان کمک های اولیه و سازمان های آموزشی انتخاب مناسب و اقتصادی تری ست.

تزریق، عمل دادن وادر کردن مایع، به ویژه دارو، به بدن فرد با استفاده از سوزن و سرنگ است. تزریقات، تکنیک عرضه داروبه صورت وریدی، یعنی تزریق از طریق مسیر غیر از طریق دستگاه گوارش، است. همچنین، انواع تزريق داخل وريدي شامل تزريق زير جلدي، داخل عضلاني، داخل وريدي و داخل صفاقی میشود. پیش نیازهای آموزش تزریقات شامل ، تکمیل کردن دوره تأیید OCP وصدور گواهینامه معتبر در CPR و کمک های اولیه است (آموزش کمک های اولیه در ارومیه)

چرا آموزش کمک های اولیه ضروری است

گاهی اوقات کمک‌های اولیه به معنای عدم انجام کار یا هر اقدامی برای مصدوم است، به عبارتی هنگامی که فرد بالای سر مصدومی که استخوان هایش شکسته است می‌رسد، بهترین کار این است که او را حرکت ندهد و اعضای بدنش را ثابت نگه دارد و منتظر نیرو‌های اورژانس باشد، چرا که ممکن است با یک حرکت، استخوان شکسته رگ را پاره کند یا اگر مهره‌های کمر یا گردن مصدوم شکسته باشد یک حرکت نا به جا باعث قطع نخاع وی می‌شود(آموزش کمک های اولیه در ارومیه).

آموزش مجازی آپادانا

برای آموزش کمک های اولیه تزریقات و پانسمان با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

تماس با ما

برای ثبت نام آنلاین دوره آموزشی حضوری فوریت های پزشکی روی لینک زیر کلیک کنید

به ما امتیاز دهید