×

دوره تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در تبریز

0 دیدگاه
مقاله آموزشی
به ما امتیاز دهید

آموزشگاه آپادانا مجری دوره تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در تبریز به همراه صدور گواهینامه معتبر. آموزش بهره برداری، تعمیر ، پشتیبانی، نگهداری، تنظیم و استاندارد سازی تجهیزات دندانپزشکی، توسعه، ارتقاء و بهبود دستگاه های دندانپزشکی و حتی طراحی و ساخت یک دستگاه در شهر شما به صورت غیر حضوری و با ارسال پک آموزشی آموزشگاه آپادانا. آموزش تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی به همراه ارسال جزوات و فیلم های آموزشی بهترین اساتید آموزشگاه آپادانا (دوره تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در تبریز)

آموزش خرید هاست و دامنه

دوره تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در تبریز به صورت مجازی

برای ثبت نام در کلاس های تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی با کارشناسان آموزشگاه آپادانا تماس حاصل فرمایید. این آموزش ها حاصل زحمات چندین ساله اساتید آموزشگاه بوده و به صورت فیلم های آموزشی با کیفیت عالی برای شما ارسال می گردد. در این آموزش ها از صفر تا صد روش ها و مراحل آموزش نصب و راه اندازی و تعویض قطعات معیوب لوازم دندانپزشکی به صورت عملی آموزش داده می شود.

نحوه ثبت نام در دوره های آموزشی تعمیرات تجهیزات پزشکی

برای ثبت نام در دوره های آموزشی تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در تبریز هم از طریق ثبت نام آنلاین با کلیک کردن بر روی لینک آخر صفحه و هم به صورت بر قراری تماس تلفنی با مرکز آموزش آپادانا(شماره تماس در اخر این پست موجود است) و پرداخت هزینه دوره از طریق کارت به کارت یا واریز بانکی و یا از طریق شماره تلگرام و واتساپ و یا از طریق دایرکت اینستاگرام(آدرس اینستاگرام و شماره تلگرام در اخر همین مطلب) می توانید اقدام به ثبت نام دوره های آموزشی تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی اقدام نمایید .

دوره پایپینگ در تبریز

تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی یعنی چه؟

آموزش نصب و راه اندازی و تعویض قطعات معیوب لوازم دندانپزشکی علاوه بر آن تعمیر برد تجهیزات دندانپزشکی از بهترین شاخه ها در بازار کار است. در اصل این دستگاهها در حال بروز رسانی و با امکانات بالا وارد ایران میشوند که در صورت خرابی مکانیک آن قابل تعویض است و در صورت خرابی برد هر یک از اجزای الکترونیکی قابل عیب یابی و تعمیر میباشد. تعمیر برد لوازم آزمایشگاهی و تعمیرات لوازم دندانپزشکی باتوجه به قیمت این دستگاهها حائز اهمیت میباشد.

آموزش تعمیر تجهیزات دندانپزشکی در مجتمع آموزشی آپادانا توسط بهترین اساتید این زمینه تدریس میشود.

اگر قصد شرکت در دوره های آموزش تجهیزات دندانپزشکی در تبریز را دارید میتوانید با شماره چهار رقمی مجموعه: 4164-041  ویا شماره موبایل 09361364164تماس بگیرید تا از طریق کارشناسان ما به صورت رایگان مشاوره کسب کنید.و یا به آدرس ما با سه شعبه فعال در تبریز :

شعبه مرکزی: خیابان آزادی خیابان جدیری جنوبی روبروی هایپرمارکت اتا ساختمان ۱۷ مراجعه نمایید. (تجهیزات دندانپزشکی در تبریز)

آموزش تجهیزات دندانپزشکی

در آموزش عیب یابی و تعمیر تجهیزات دندانپزشکی  لازم است که کارآموزان با دستگاههای جدید و عملکرد آنها آشنا شوند.

·         آموزش شناخت قطعات الکترونیکی روی مدارات دستگاههای دندانپزشکی

·         بررسی ساختار برد دستگاهها از لحاظ کارایی و توانایی

·         روش تست و اندازه گیری قطعات برد با مولتی متر

·         آموزش هویه کاری و هیتر کاری برای دراوردن و جازدن قطعات

·         بخش بندی بردهای تغذیه،‌ سوئیچینگ، پاورها و مین بردها در دستگاههای دندانپزشکی

·         آموزش عیب یابی کلی مدارات پاور و ورودی جریان برق دستگاهها

·         عملکرد برد دستگاههای یونیت دندانپزشکی

·         آموزش تعمیر و تعویض قطعات تغذیه دستگاهها

·         آشنایی با برد مانیتورهای دستگاههای دندانپزشکی

·         آموزش عیب یابی صفحه نمایش های رنگی و معمولی دستگاههای دندانپزشکی

·         عیب یابی مداراتی که دارای IC صدا دارند شامل  تعویض و جایگزینی

·         آموزش تعمیر بردهای تک لایه و شناخت بردهای چند لایه دندانپزشک

·         طریقه مسیریابی و ولتاژ گیری بردهای چند لایه با مولتی متر

·         آموزش نقشه خوانی و تکنولوژی ارتباط قطعات روی بردها

آموزش تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی

آموزش تعمیر تجهیزات دندانپزشکی شامل دو بخش تعمیر مکانیک دستگاه و بردهای دندانپزشکی است. بیشترین تاکید در آموزش تعمیر لوازم دندانپزشکی تعمیرات برد دستگاههای دندانپزشکی میباشد. در اصل این دوره شامل آموزش تعمیر برد یونیت دندانپزشکی ، آموزش تعمیر برد دستگاه های دندانپزشکی ، دستگاه یونیت، تعمیرات اتوکلاو و… میباشد.(آموزش تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در تبریز)

سرفصل دوره تعمیر تجهیزات دندانپزشکی  در تبریز

اتوکلاو

اتو کلاو (Autoclave) از دو کلمه Auto به معنی خودکار و Clave به معنی قفل شونده تشکیل شده است و در کل به معنی دستگاه خود قفل شونده برای استریل مواد , توسط بخار تحت فشار است .

اتوکلاو دستگاهی است که با استفاده از عوامل دما , بخار , فشار و زمان عمل می کند .این دستگاه برای استریل کردن مواد و تجهیزات در آزمایشگاه توسط فشار شدید بخار می باشد .(دوره تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در تبریز)

 عیوب و تعمیر دستگاه 

به هم خوردن کالیبراسیون اتوکلاو دندان پزشکی ناشی از به هم خوردن تناسب خطی بین فشار و دمای بخار آب دستگاه در مرحله healing  می باشد .

تعمیر ارتفاع یا استفاده مکرر باعث به هم خوردن کالیبره دستگاه خواهد شد . برخی دستگاه ها به صورت دستی از طریق کیت مخصوص و برخی به صورت اتوماتیک کالیبره می شوند

در صورت انجام فرآیند و ارور مجدد به احتمال زیاد سنسور های دستگاه یا میکروی آن ایراد داشته و باید تعویض گردند .

در اتوکلاوهای دندان پزشکی زمان استریل کمی طولانی تر از حالت عادی شده بطوریکه دستگاه هیچ پیغام خطایی را نشان نمی دهد :

به دلیل نشتی بسیار کم بخار آب خصوصا از لاستیک دور درب که ناشی از کثیفی آن یا دفرمه شدن یا خراش کوچک روی لاستیک می باشد .مجددا باید آب یا بخارآب به دستگاه تزریق گردد که این امر منجر به افزایش استریل تا چند دقیقه خواهد شد , پس لاستیک دور درب چک و تمیز و در صورت لزوم تعویض گردد

در مخزن اتوکلاو اب ریخته شده ولی هشدار نبود آب یا چراغ مینیمم سطح اب روشن است :

به دلیل عدم استفاده از آب مقطر مناسب در دستگاه ,رسوب در سنسورهای سطح اب یاLevel Sensors  تشکیل شده که باید رسوب زدایی گردند .

همچنین وجود لکه روی ابزار در انتهای فرآیند استریل نشانه عدم کیفیت آب مقطر مورد استفاده است .

در اتوکلاو کلاس B  ابزار ها در انتهای کاv خیس می ماند :

با توجه به اینکه پمپ وکیوم باعث خشک شدن ابزار می شود , مشکل یه خرابی پمپ یا پاره شدن دیافراگم آن یا خرابی در شیر برقی مسیر وکیوم , مربوط می شود . همچنین ابزار باید به اندازه در اتوکلاو قرار داده شده و روی هم چیده نشوند , در غیر اینصورت کاملا خشک نخواهد شد .(دوره تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در تبریز)

عدم افزایش فشار در دستگاه :

به احتمال زیاد مشکل مربوط به نشتی است ,خصوصا لاستیک دور درب یا شیلنگ ها و شیر برقی ها مربوط می شود.

پمپ آب ضعیف است یا سنسورها ایراد دارد

برای تست نشتی از کف صابون استفاده کنید .

آمالگاماتور

آمـالگـامـاتور یک میکسر و دستگاه ترکیب آمـالگـام است که توانایی  انتخاب مقدار درصد ترکیب آمالگام و جیوه را دارد. واژه  آمالگاماتور در واقع مخفف دو کلمه آماگام و موتور است که برای ترکیب آمالگام دندانی کاربرد دارد.این دستگاه در واقع یک میکسر است که در انواع مختلف کپسولی ، پودری و کپسولی و مخزنی ساخته شده است.

دستگاه آمالگاماتور از قسمت های زیر تشکیل شده است:

مخزن پودر و جیوه – موتور الکتریکی (معمولا ۲۲۰ ولت) –  مخلوط کن – برد الکترونیکی – تایمر- اهرم تعیین تعداد واحد

ایرادهای رایج آمالگاماتور دندانپزشکی :

 شکستن قسمت دوشاخ (قسمت نگهدارنده کپسول آمالگام)

 کارنکردن موتور آمالگاماتور : برای تست موتور می توانیم هم از تست اهمی استفاده کنیم و یا برق را بصورت مستقیم به موتور اعمال کنیم.

 بهم خوردن درصد ترکیب پورد و جیوه : به دلیل خشک شدن پورد داخل پیمانه پودر تنظیم درصد ترکیب بهم میخورد که در اینصورت باید دستگاه را باز و پیمانه را تمیز و مجددا دستگاه را تنظیم کنیم.

 ایراد برد : این ایراد بیشتر برای قطعات تحد تنش مانند تریاک ، ترانزیستور و رگولاتور پیش می آید.(تعمیر جرمگیر دندانپزشکی)

یونیت دندانپزشکی

صندلی دندان پزشکی وسیله ای است که بیمار بر روی آن استقرار می یابد. و یونیت ابزاری است جهت کنترل حرکات صندلی و کلیه اینسترومنت هایی که دندانپزشک به وسیله آن ابزار بیمار را مداوا می نماید. تمامی یونیت های دندان پزشکی دارای پایه ای هستند که چراغ دندانپزشکی بر روی آن استقرار می یابد . یونیت ها دارای ورودی های آب و هوا جهت را اندازی اینسترومنت ها ،پوار ،کویترون،ساکشن ،کراشوار،دوش آب لیوان استفاده می شود.(دوره تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در تبریز)

اشکالات متداول و نیاز به تعمیر یونیت :

۱.   سوختن بردها و مدارها

۲.   بروز اشکال در مدار ساکشن

۳.   خراب شدن صفحه کلید دستگاه

۴.   بروز اشکال در شیر پنوماتیک ها و کنترک بلوک ها

۵.   به هم خوردن تنظیمات آب و هوای ورودی

۶.   خرابی موتور گیربکس ها

۷.   مسدود شدن فیلترهای آب و هوا و ساکشن

۸.   پوسیدگی و پارگی شلنگ ها

۹.   قطع شدن برق دستگاه در ار سوختن فیوزها

۱۰. سوختن لامپ چراغ

۱۱.وجود اشکال در میکروسوئیچ ها

۱۲.بروز مشکل و خرابی در موتور یا برد اصلی

۱۳.به هم خوردن رگلاژ بازوهای دستگاه

۱۴.اشکال در شیر سه قلوی کاسه کراشوار

چرا در دوره های تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی شرکت کنیم ؟

در بخش آموزش تعمیر بردهای دندانپزشکی  در ابتدا کارآموزان با قطعات تشکیل دهنده روی کلیه مدارات آشنا میشوند. بعد از شناخت قطعات الکترونیکی سراغ ابزارها جهت تست و اندازه گیری و درآوردن و جازدن آنها میپردازیم. سپس سراغ بردهای تغذیه، سوئیچینگ، مدار پاور، بردهای اینورتر در لوازم دندانپزشکی میپردازیم.

آموزش عیب یابی بردهای دندانپزشکی مستلزم یادگیری اصول مدار تغذیه، مین برد اصلی و ارتباط آن با هیدرلیک و مکانیک میباشد. در کارگاههای آموزشی آپادانا با بردهای مختلف تجهیزات دندانپزشکی آشنا شده و روی انها تمرین عملی انجام میدهید.

دوره تعمیر تجهیزات دندانپزشکی بخش برد ویژه بازار کار طراحی شده و کارشناس و تعمیرکار بردهای دندانپزشکی  این مباحث را تدریس میکند.(دوره تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در تبریز)

 مخاطبین دوره تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی  چه کسانی هستند؟

مخاطبین این دوره آموزشی کليه فارغ التحصيلان رشته هاي فني مهندسي، مهندسان رشته های مهندسی پزشکی ، مکانیک ، برق ، مکاترونیک و همچنین پزشکان در قطب صنعتی کشور(تعمیر ایرموتور دندانپزشکی)

فرصت های شغلی دوره های تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی

اگر بتوانید رشته آموزش تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی را به صورت حرفه ای بیاموزید قطعا میتوانید در این شغل به صورت حرفه ای فعالیت کنید وپس از مدتی معروف شوید و درآمد زیادی کسب کنید ،در آمد تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی میتوان گفت به نسبت بالاست اگر بتوانید حرفه ای فعالیت کنید. و کسی میتواند این کار را به درستی انجام دهد که در دوره های آموزش تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی شرکت کرده باشد. (آموزش تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در تبریز)

 سرفصل های دوره تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی

تعمیر تجهیزات دندانپزشکی  مقدماتی:

آشنایی با الکترونیک مقدماتی

و المان های الکترونیکی و کاربرد آنها

نگهداری و تعمیرات و همچنین نصب و راه اندازی دستگاههای آمالگاماتور – لایت کیور – جرم گیر کویترون و پیزون و ایرفلو – اینسترومنت ها شامل توربین و آنگل و ایرموتور- رادیوگرافی -دوربین داخل دهان

تعمیر تجهیزات دندانپزشکی  پیشرفته :

آشنایی با الکترونیکپیشرفته

آشنایی با المان های الکترونیکی و کاربرد آنها

نگهداری و تعمیرات و همچنین نصب و راه اندازی دستگاههای کمپرسور یخچالی و اویل فری – اتوکلاو – ساکشن-یونیت – صندلی

 نحوه ثبت شرکت ها ، قوانین مالیاتی و…(دوره تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در تبریز)

برای آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

دوره تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در تبریزتبریز – خیابان آزادی – جدیری جنوبی – ساختمان ۱۷

برای ثبت نام آنلاین دوره آموزشی حضوری و مجازی تعمیرات تجهیزات پزشکی روی لینک زیر کلیک کنید

به ما امتیاز دهید