×

دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز

خانه » پزشکی و سلامت » دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز
20 خرداد 1402

۹۹۶

دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز به صورت حضوری و مجازی در تبریز با صدور گواهینامه معتبر ارائه می‌شود. این دوره شامل بهره‌برداری، تعمیر، پشتیبانی، نگهداری، تنظیم و استانداردسازی تجهیزات پزشکی، توسعه، ارتقاء و بهبود دستگاه‌های پزشکی و حتی طراحی و ساخت یک دستگاه در شهر شما به صورت حضوری در آموزشگاه آپادانا برگزار می‌شود. آموزش ها جامع و کامل بوده و شما در دو سطح با تعمیرات اصولی دستگاه های پزشکی و بیمارستانی، نحوه تهیه قطعات یدکی و ایجاد ارتباط با نمایندگی ها را یاد می گیرید.

☎مشاوره تلفنی۰۹۳۶۱۳۶۴۱۶۴
👨‍🔧 تجهیزاتاستفاده از تجهیزات به روز
🎓صدور گواهیصدور گواهی بین المللی
👨🏻‍💻 آموزش تضمینیپشتیبانی نامحدود بعد از دوره
🕒ساعت آموزشیتایم کلاسی منعطف

دوره های تعمیرات تجهیزات پزشکی به صورت غیر حضوری

اگر اهل تبریز نیستید و می خواهید در دوره های تجهیزات پزشکی حضور پیدا کنید می توانید در دوره های مجازی ما شرکت کنید. جهت ثبت نام غیرحضوری در دوره‌های تعمیرات تجهیزات پزشکی با کارشناسان آموزشگاه آپادانا تماس حاصل فرمایید. این دوره‌ها با همکاری اساتید آموزشگاه و براساس سال‌ها تجربه و تلاش در زمینه آموزش، به صورت فیلم‌های آموزشی با کیفیت عالی برای شما ارسال می‌شود. این آموزش‌ها شامل روش‌ها و مراحل نصب، راه‌اندازی، تعویض قطعات معیوب و بهره‌برداری از لوازم پزشکی، به صورت عملی و از مبتدی تا پیشرفته به شما آموزش داده می‌شود.

نحوه ثبت نام در دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی

برای ثبت نام در دوره های آموزشی تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز هم از طریق ثبت نام حضوری با مراجعه به یکی از شعب آموزشگاه در شهر تبریز ، هم ثبت نام آنلاین با کلیک کردن بر روی لینک آخر صفحه و هم به صورت بر قراری تماس تلفنی با مرکز آموزش آپادانا(شماره تماس در اخر این پست موجود است) و پرداخت هزینه دوره از طریق کارت به کارت یا واریز بانکی و یا از طریق شماره تلگرام و واتساپ ، ایتا ، ایگپ و یا از طریق دایرکت اینستاگرام(آدرس اینستاگرام و شماره تلگرام در اخر همین مطلب) می توانید اقدام به ثبت نام دوره های آموزشی تجهیزات پزشکی اقدام نمایید .

دوره پایپینگ در تبریز

آموزش تضمینی تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریز

تکنسین های تعمیر تجهیزات پزشکی برای بیمارستان ها، کلینیک ها، تامین کنندگان عمده فروشی و تعمیرگاه های الکترونیک کار می کنند. آنها تعمیرات و نگهداری تجهیزات پزشکی مانند نوارقلب، دفیبریلاتور، تخت و تجهیزات تصویربرداری را انجام می دهند. تکنسین‌ها از انواع ابزارهای دستی، ابزارهای الکترونیکی و رایانه‌ها استفاده می‌کنند تا تجهیزات را در بهترین حالت کار نگه دارند(دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز).

علیرغم این واقعیت که اکثر تکنسین های تعمیر تجهیزات پزشکی در ساعات اداری کار می کنند، ممکن است به برخی از نوبت های کاری، آخر هفته یا شب نیاز باشد. اکثر این کارگران به صورت تمام وقت مشغول به کار هستند، اما برنامه های متنوعی در دسترس است. سفر، از جمله مسافت های طولانی، بخشی از کار است. علاوه بر این، کار به عنوان یک تکنسین تعمیر تجهیزات پزشکی اغلب با استرس همراه است، زیرا فشار وجود دارد که تجهیزات پزشکی با بیشترین سرعت ممکن کار کنند

بهترین دوره های مهندسی پزشکی در تبریز

آپادانا، آموزشگاه معتبر مستقر در شهر تبریز، به عنوان یکی از بهترین مجریان دوره‌های مهندسی پزشکی در این منطقه شناخته می‌شود. با تکیه بر تخصص و تجربه خود، آپادانا با ارائه دوره‌های مهندسی پزشکی برای علاقه‌مندان به این حوزه، از طریق مفاهیم پیشرفته و کاربردی، فرصتی برای یادگیری عمیق و به‌روز ترین دانش‌های مهندسی پزشکی فراهم می‌کند.

این دوره‌ها توسط اساتید برجسته و متخصص آموزشگاه آپادانا برگزار می‌شوند که با استفاده از روش‌های آموزشی متنوع و فعالیت‌های عملی، به دانشجویان این امکان را می‌دهند تا درک عمیقی از تکنولوژی‌های پزشکی بدست آورند و بتوانند در زمینه‌هایی مانند تجهیزات پزشکی، تصویربرداری پزشکی، سیستم‌های آزمایشگاهی و بیومکانیک پیشرفته فعالیت کنند. بنابراین، اگر به دنبال شرکت در بهترین دوره‌های مهندسی پزشکی در تبریز هستید، آموزشگاه آپادانا یکی از گزینه‌های برتر است که توانسته است به رضایتمندی بسیاری از دانشجویان خود برسد.

دوره های آموزشی مهندسی پزشکی در آموزشگاه فوق تخصصی آپادانا به گونه ای طراحی شده است که دانشجویان عزیز یا علاقه مندان به این رشته زیر نظر برترین اساتید خبره در زمینه مهندسی پزشکی و با استفاده از مشاوره های تخصصی، از ابتدا با شناخت بردهای الکترونیکی در لوازم پزشکی آغاز به یادگیری نموده و با تسلط بر تعمیر و نگهداری تمامی لوازم دندان پزشکی و بیمارستانی به کار خود ادامه می دهند(دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز).

0 تا 100 کلاس تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز

آپادانا، آموزشگاهی معتبر و مرجع برگزاری دوره‌های تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز، با ارائه آموزش‌هایی گسترده و کاربردی در زمینه تعمیر و نگهداری دستگاه‌های پزشکی، به عنوان یکی از مجریان برجسته در این حوزه شناخته می‌شود. این دوره‌ها، شامل تعمیرات و خدمات مربوط به تجهیزاتی نظیر فشارسنج، پالس‌اکسیمتر، نوار قلب، نبولایزر، پمپ تشک، مواج الکتروشوک و دستگاه‌های دیگر در حوزه پزشکی می‌باشند.

آموزشگاه آپادانا با بهره‌گیری از تیمی مجرب از اساتید و فنی‌های حرفه‌ای، این دوره‌ها را با رویکرد عملی و متناسب با نیازهای بازار کار برگزار می‌نماید. طرح دروس و تمرینات عملی این دوره‌ها به‌گونه‌ای است که شرکت‌کنندگان بتوانند به طور کامل فنی و تکنیکی با این تجهیزات آشنا شده و توانایی تعمیر و نگهداری آن‌ها را به ارمغان بیاورند. بنابراین، اگر به دنبال کلاس تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز هستید، آموزشگاه آپادانا یکی از گزینه‌های برتر است که می‌توانید در این حوزه از تجربه و تخصص آن بهره‌برداری نمایید(دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز).

آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریز

آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریز

آموزشگاه تجهیزات پزشکی در تبریز

آموزشگاه مهندسی پزشکی آپادانا در سال 1387 بطور رسمی با هدف پروراندن دانشجویان علاقمه مند و مستعد و علوم مرتبط با حوزه مهندسی و بطور خاص مهندسی پزشکی فعالیت خود را آغاز نمود(دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز).

آموزشگاه با ایجاد پیوند میان دانشگاه و حوزه صنعت و بازار سعی در پرکردن خلاهای موجود در این حوزه داشته و همواره میکوشد تا با برقراری ارتباط صحیح میان این دو حوزه علاقه مندان و جوانان مستعد و جویای کار را راهنمایی صحیح و برمبنای اصول باشد. تحقق این امر فقط و فقط با برگزاری دوره های آموزشی با کیفیت و دارای نتیجه مثبت و ثبت بازخورد مطلوب آن از هنرجویان و دانشجویان عزیز می باشد .

جزوه آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی

با شرکت در دوره های آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی آموزشگاه آپادانا به صورت رایگان از جزوات به روز اساتید بهرمند شوید(دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز).

تعمیرات تجهیزات پزشکی یعنی چه

آموزش نصب و راه اندازی و تعویض قطعات معیوب لوازم پزشکی و تعمیر برد تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی و اتاق عمل از بهترین شاخه ها در بازار کار است. در اصل این دستگاهها در حال بروز رسانی و با امکانات بالا وارد ایران میشوند که در صورت خرابی مکانیک آن قابل تعویض است و در صورت خرابی برد هر یک از اجزای الکترونیکی قابل عیب یابی و تعمیر میباشد. آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در مجتمع آموزشی آپادانا توسط بهترین اساتید این زمینه تدریس میشود.(دوره تعمیرات برد در تبریز)

اگر قصد شرکت در دوره های آموزش تجهیزات پزشکی در تبریز را دارید میتوانید با شماره 4164-041 ویا شماره موبایل ۰۹۳۹۳۰۹۰۵۹۵ تماس بگیرید تا از طریق کارشناسان ما به صورت رایگان مشاوره کسب کنید.و یا به آدرس ما در تبریز خیابان آزادی خیابان جدیری جنوبی روبروی هایپرمارکت اتا ساختمان ۱۷ مراجعه نمایید.(دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز)

آموزش مکانیک تجهیزات پزشکی

در آموزش عیب یابی و تعمیر تجهیزات پزشکی لازم است که کارآموزان با دستگاههای جدید و عملکرد آنها آشنا شوند.با استفاده از اساتید مجرب و فنی‌های ماهر، آموزشگاه آپادانا به شرکت‌کنندگان فرصتی فراهم می‌کند تا از نزدیک با اصول، فنون و روش‌های تعمیر و نگهداری این تجهیزات آشنا شوند.

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی به صورت کاملا عملی

آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی شامل دو بخش تعمیر مکانیک دستگاه و بردهای پزشکی و آزمایشگاهی است. بیشترین تاکید در آموزش تعمیر لوازم پزشکی تعمیرات برد دستگاههای پزشکی میباشد. در اصل این دوره شامل آموزش تعمیر برد دستگاه سی تی اسکن، آموزش تعمیر برد لوازم آزمایشگاهی، تعمیر تجهیزات بیمارستانی، دستگاه آندوسکوپی، آموزش تعمیر دستگاه الکتروشوک و تعمیرات اتوکلاو میباشد.(آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز)

دوره آموزش تعمیر بردهای پزشکی و آزمایشگاهی

در بخش آموزش تعمیر بردهای پزشکی در ابتدا کارآموزان با قطعات تشکیل دهنده روی کلیه مدارات آشنا میشوند. بعد از شناخت قطعات الکترونیکی سراغ ابزارها جهت تست و اندازه گیری و درآوردن و جازدن آنها میپردازیم. سپس سراغ بردهای تغذیه، سوئیچینگ، مدار پاور، بردهای اینورتر در لوازم پزشکی میپردازیم.

حداقل در کارگاه با ۷ مدل مدار تغذیه آشنا شده و بعد از آن عیب یابی برد را شروع میکنیم. آموزش مسیریابی بردهای تک لایه، دو لایه و چند لایه از مباحث اصلی در کلاس است. ولتاژ گیری برد، نقشه خوانی مدار، مسیریابی قطعات SMD الکترونیکی و بررسی آی سی ها و چیپ ست های کنترلر از اهم تدریس این جلسات است.

آموزش عیب یابی بردهای پزشکی مستلزم یادگیری اصول مدار تغذیه، مین برد اصلی و ارتباط آن با هیدرلیک و مکانیک میباشد. در کارگاههای آموزشی آپادانا با بردهای مختلف تجهیزات پزشکی آشنا شده و روی انها تمرین عملی انجام میدهید. آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی بخش برد ویژه بازار کار طراحی شده و کارشناس و تعمیرکار بردهای پزشکی این مباحث را تدریس میکند

888

سرفصل دوره تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریز

 آموزش تعمیر الکتروشوک

دستگاه الکتروشوک از یک باطری بزرگ تغذیه می کند که برای شارژ کردن یک خازن حجیم بین مقادیر ۵ تا ۴۰۰ ژول استفاده می شود . همچنین این دستگاه دارای دو صفحه فلزی به نام الکترود است که بر روی سینه بیمار نصب می شوند . سایر اجزای الکتروشوک را مجموعه ای از مدارها ، سیم ها ، خازن ها و مقاومت ها و دیگر قطعات الکترونیکی تشکیل می دهند.

مواردی که به تعمیر الکتروشوک نیاز است :

 1. مشکل در باطری و عدم ذخیره مناسب انرژی الکتریکی
 2. سوختن خازن ها و سایر قطعات الکترونیکی روی برد دستگاه
 3. مشکل در سیستم شارژ و دشارژ دستگاه
 4. قطع شدن سیم ها و اتصالات داخلی دستگاه
 5. بروز مشکل در نمایشگر دستگاه
 6. فرسوده شدن ولوم ها و دکمه های دستگاه
 7. فرسوده شدن و جرم گرفتگی الکترودها
 8. در دوره تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریزشما با تعمیرات تخصصی الکتروشوک به طور کامل آشنا شده و تعمیرات آن را یاد میگیرید.

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز

آموزش تعمیر پمپ سرم

نام دیگر پمپ سرم ، پمپ انفوزیون می باشد که میزان محلولی که به سیاهرگ بیمار تزریق می شود را تنظیم کرده و نمایش می دهد و با فشار مثبتی که ایجاد می کند به فشار سیستم عروقی بیمار غلبه میکند   کیسه ای که در آن مایع قرار دارد به کمک یک دسته از بالای پمپ آویزان شده است و دارای یک تیوب است که به آن وصل شده است ، تیوب پرشده از مایع درون پمپ قرار دارد ، زمانی که غلتک حرکت می کند موجب حرکت دنده ها شده و مایعی که در تیوب قرار دارد به بدن بیمار تزریق می شود .

پمپ سرم دارای سنسور و آلارم است که در صورت عبور حباب هوا به صدا در می آید و حرکت مایع متوقف می شود ، پمپ سرم دارای برند های مختلفی است که از شرکت های معتبر می باشند.سرفصل مطالب ارائه شده در این کارگاه شامل آشنایی کامل با مدار دستگاه پمپ سرنگ و سرم و علل خرابی آن و انجام اعمال پیشگیرانه برای جلوگیری از خرابی مکرر میباشد.در دوره تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریزشما با تعمیرات تخصصی پمپ سرم به طور کامل آشنا شده و تعمیرات آن را یاد میگیرید.

آموزش تعمیر پمپ سرنگ

پمپ های تزریق برای بررسی خصوصیات فیزیولوژیکی و دارویی مواد بیولوژیکی یا دارویی در داخل بدن کاربرد دارد. انواع مختلفی از پمپ های تزریق وجود دارد. پمپ سرنگی یک وسیله تزریق کوچک است که برای تزریق تدریجی مقادیر خاصی از مایعات برای استفاده در تحقیقات شیمیایی و زیست پزشکی کاربرد دارد(دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز).

ویژگی های پمپ سرنگی با توجه به نوع طراحی ، سرعت جریان و دقت بسیار متفاوت است. همانطور که از نام آن مشخص است ، مؤلفه اصلی پمپ سرنگی، سرنگ آن است. از آنجا که عموماً قطر داخلی سرنگ استاندارد و ثابت است، می‌توان با تنظیم سرعت خطی حرکت پیستون سرنگ، سرعت تزریق را کنترل نمود. پمپ سرنگ به طور معمول شامل بلوک فشار ، نگهدارنده سرنگ ، موتور استپر داخلی و رابط صفحه نمایش لمسی LCD است.

تعمیر پمپ سرنگی syringe pump بر اساس تعویض و یا تعویض قطعات پمپ سرنگی شامل برد الکترونیک، قطعات ابزار دقیق و …این دستگاه وظیفه تزریق کنترل شده دارو به بدن را بر عهده دارد . پس از بررسی کابل برق و فیوزها اقدام به باز کردن دستگاه میکنیم .در دوره تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریز شما با تعمیرات تخصصی پمپ سرنگ به طور کامل آشنا شده و تعمیرات آن را یاد میگیرید.

کتیا

آموزش تعمیر نبولایزر

از مهمترین فعالیت های بدن جهت حفظ حیات عمل تنفس می باشد. این فعالیت به عهده ریه ها می باشد که گازهای تنفسی مناسب برای بدن جهت رساندن اکسیژن به آن را گرفته و دی اکسید کربن را دفع می کند.  برونشیت ها، برونشیول‌ها و آلوئول‌ها از اجزای مهم هر کدام از ریه‌ها محسوب می‌شوند که در یک بیماری تنفسی ممکن است درگیر شوند

نبولایزر وسیله‌ای برای رساندن دارو به قسمتهای مختلف دستگاه تنفس از طریق استنشاق می‌باشند، این وسیله تأثیر دارو را سریعتر کرده و از تأثیر دارو بر قسمت های دیگر بدن جلوگیری می کند.(دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز)

از جمله خرابی ها می توان به این موارد اشاره کرد:

عدم انتقال دارو

گیر داشتن لوله انتقال دارو

خراب شدن تنطیمات دستگاه برای انتقال دارو

خراب شدن صفحه نمایش

روشن نشدن دستگاه

خاموش شدن ناگهانی و … .

در دوره تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریزشما با تعمیرات تخصصی نبولایزر به طور کامل آشنا شده و تعمیرات آن را یاد میگیرید.

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز

آموزش تعمیر فشار سنج در تبریز

دستگاه های فشار خون سنج از هر نوعی که باشند در طول مدت استفاده ممکن است به مشکلات و خرابی هایی دچار شوند. در این میان به خصوص دستگاه های فشار خون سنج دیجیتالی به دلیل ماهیت الکترونیکی که دارند بیشتر مورد خرابی واقع می شوند.در دوره تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریزشما با تعمیرات تخصصی فشارسنج به طور کامل آشنا شده و تعمیرات آن را یاد میگیرید.

آموزش تعمیر اتوسکوپ در تبریز

نام وسیله ای پزشکی است که برای مشاهده ی داخل گوش مورد استفاده قرار می گیرد. پزشکان این وسیله را به منظور غربالگری برخی بیماری ها در معاینات دوره ای معمول و یا بررسی برخی شکایات مرتبط با سیستم شنوایی بکار می برند. با کمک اتوسکوپ می توان گوش خارجی و میانی را مورد معاینه قرارداد.

اتوسکودپ شامل دو بخش «سر» و «دسته» است .«سر» از یک منبع الکتریکی تولید نور و یک عدسی با قدرت بزرگ نمایی کم تشکیل شده است.در انتهای قدامی این وسیله نیز ناحیه ای به منظور اتصال یک اسپکولوم پلاستیکی برای ورود به داخل مجرای گوش در نظر گرفته شده است .

در دوره تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریزشما با تعمیرات تخصصی اتوسکوپ به طور کامل آشنا شده و تعمیرات آن را یاد میگیرید.(دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز)

آموزش تعمیر تشک مواج در تبریز

تشک مواج یا تشک ضد زخم بستر، از یک تشک ساخته شده از پی وی سی با کیفیت و یک پمپ هوای کم صدا تشکیل می شود.

ایرادها و مشکلات دستگاه پمپ تشک مواج ( پمپ تشک بیمار ):

۱-  دستگاه پمپ تشک مواج ( دستگاه پمپ تشک بیمار ) روشن نمیشود .

۲-  دستگاه پمپ تشک مواج ( دستگاه پمپ تشک زخم بستر ) خروجی هوا ندارد

۳- هوا در دستگاه پمپ تشک مواج ( دستگاه پمپ تشک زخم بستر ) بین سلولها تعویض نمیشود

در دوره تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریزشما با تعمیرات تخصصی تشک مواج به طور کامل آشنا شده و تعمیرات آن را یاد میگیرید.

آموزش تعمیر الکتروکوتر در تبریز

الکتروکوتر (electrocutter) در حقیقت یک ژنراتور بسامد رادیویی است. دو الکترود به ژنراتور بسامد رادیویی (RF) متصل می‌شود که یکی از آنها فعال است و سطح مقطعی بسیار کوچکتر نسبت به الکترود دیگر دارد. الکترود فعال، معمولاً به شکل یک ابزار یا پروب ساخته می‌شود و توسط پزشک به کار می‌رود. الکترود غیرفعال، سطح بسیار بزرگتری دارد. این الکترود که به «صفحه بیمار» موسوم است، از یک سطح با جنس رسانا تشکیل می‌شود که زیر ران یا باسن بیمار قرار می‌گیرد.

دستگاه های جدید به علت فرکانس بالا بدون اتصال این صفحه با بدن بیمار نیز کار می کنند. این دستگاه  در حین عمل جراحی به منظور برش بافت و انعقاد خون به طور همزمان به کار می رود. داراي يك منبع جريان متناوب است که فرکانس بالا تا چند مگا هرتز و توان بالا در حدچند کیلو ولت  را پشتیبانی می کند.

ایرادها و مشکلات دستگاه الکتروکوتر:

۱-شامل آموزش نحوه تعمیر بردهای الکتریکی و عیب یابی قطعات

۲-آشنایی با الکتروکوتر و الکتروسرجری،تفاوت بین آنها،معرفی آنها

۳-آشنایی با تجهیزات الکتروسرجری شامل انواع قلم ها، انواع مدها ، کلیدها و …. و همچنین نحوه کارکرد آن

۴-نقشه خوانی تجهیزات الکتروسرجری

۵-تعمیر و عیب یابی تخصصی تجهیزات الکتروسرجری از ۰ تا  ۱۰۰

۶-دوره بازدید میدانی از بیمارستان های معتبر

در دوره تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریزشما با تعمیرات تخصصی الکتروکوتر به طور کامل آشنا شده و تعمیرات آن را یاد میگیرید.

آموزش تعمیر مانیتور علائم حیاتی

دستگاه مانیتورینگ یکی از مهمترین تجهیزات در بیمارستان ها است که پزشکان را از صحت و سلامت بیمار آگاه می سازد. در نتیجه تعمیر مانیتورینگ نیز به تبع آن از اهمیت بالایی برخوردار است.نحوه عیب یابی و سرویس دستگاه های مانیتورینگ علائم حیاتی:

اولین سیستمی که باید مورد بررسی قرارگیرد و اکثرا مشکل دار می شود، سیستم تغذیه دستگاه است.

برای سیستم تغذیه می تواند مشکلات زیر پیش بیاید:
ممکن است اصلا سیستم شما روشن نشود. در این صورت اشکال می تواند از موارد زیر باشد:
اولین موردی که می تواند مشکل داشته باشد، کابل های دستگاه هستند.
مورد بعدی که باید بررسی شود، فیوزهای دستگاه هستند. آنها را چک کنید و در صورت نیاز با فیوز مشابه جایگزین نمایید.
مورد دیگر می تواند مشکل از برد پاور باشد. این برد از قطعات مختلفی (بسته به نوع و مدل دستگاه) تشکیل شده است. در این صورت قطعات زیر را چک کنید:
یک سو کننده ها را چک کنید. اکثر مواقع مشکل دار می شوند.
خازن های نیمه قدرت را چک کنید.
در نهایت ترانس های برد را چک کنید و از سلامت آنها اطمینان حاصل نمایید.

در دوره تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریزشما با تعمیرات تخصصی مانیتور علائم حیاتی به طور کامل آشنا شده و تعمیرات آن را یاد میگیرید.

download

آموزش تعمیر نوار قلب در تبریز

دوره های تخصصی نوار قلب(ECG )
۱-آموزش نحوه تعمیر بردهای الکتریکی و عیب یابی قطعات

۲-آشنایی و معرفی دستگاه نوار قلب و چگونگی کارکرد آن

۳-آشنایی با تجهیزات نوار قلب شامل کانال ها ، مدهای بدن ، الکترود ها ، صفحه نمایش، تفسیر نوار قلب و سایر قسمتها

۴-نقشه خوانی تجهیزات نوارقلب

۵-تعمیر و عیب یابی تخصصی تجهیزات نوارقلب از ۰ تا ۱۰۰

۶-دوره بازدید میدانی از بیمارستان های معتبر

در دوره تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریزشما با تعمیرات دستگاه نوار قلب به طور کامل آشنا شده و تعمیرات آن را یاد میگیرید.( آموزش تعمیر نوار قلب)

آموزش تعمیر تجهیزات اتاق عمل

تخت جراحی ( در وسط اتاق با قابلیت تغییر ارتفاع و پوزیشن ) ، چراغ سیالکتیک ، ماشین بیهوشی ، الکتروکوتر ، دستگاه ساکشن و … می باشد. تمامی این تجهیزات نیز به مرور زمان و استفاده های مکرر دچار خرابی می شود و نیاز به تعمیر دارد . در نتیجه وجود یک متخصص تعمیر تجهیزات اتاق عمل به شدت در کنار تیم اتاق عمل حس می شود.

در دوره تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریزشما با تعمیرات تخصصی تجهیزات اتاق عمل به طور کامل آشنا شده و تعمیرات آن را یاد میگیرید.(آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز)

آیا من می توانم در دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی حرفه ای شوم؟

تمامی افراد علاقمند می توانند بدون داشتن هیچ گونه پیش زمینه کاری وارد این حرفه شده و با ثبت نام در دروه های آموزشی مجتمع آموزشی آپادانا در این حرفه متخصص شده و برنامه‌ریزی – هزینه‌یابی و مدیریت اجرای عملیات تعمیرات تجهیزات پزشکی در هر پروژه‌ای را عهده‌دار گردید. این اطلاعات شما را برای اجرای عملیات تعمیرات تجهیزات پزشکی از مرحله نصب تا مرحله تعمیر و راه‌اندازی آن مجهز می‌گرداند.(دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز)

چرا در دوره های تعمیرات تجهیزات پزشکی شرکت کنیم ؟

در بخش آموزش تعمیر بردهای پزشکی در ابتدا کارآموزان با قطعات تشکیل دهنده روی کلیه مدارات آشنا میشوند. بعد از شناخت قطعات الکترونیکی سراغ ابزارها جهت تست و اندازه گیری و درآوردن و جازدن آنها میپردازیم. سپس سراغ بردهای تغذیه، سوئیچینگ، مدار پاور، بردهای اینورتر در لوازم پزشکی میپردازیم. حداقل در کارگاه با ۷ مدل مدار تغذیه آشنا شده و بعد از آن عیب یابی برد را شروع میکنیم.

آموزش مسیریابی بردهای تک لایه، دو لایه و چند لایه از مباحث اصلی در کلاس است. ولتاژ گیری برد، نقشه خوانی مدار، مسیریابی قطعات SMD الکترونیکی و بررسی آی سی ها و چیپ ست های کنترلر از اهم تدریس این جلسات است.

آموزش عیب یابی بردهای پزشکی مستلزم یادگیری اصول مدار تغذیه، مین برد اصلی و ارتباط آن با هیدرلیک و مکانیک میباشد. در کارگاههای آموزشی آپادانا با بردهای مختلف تجهیزات پزشکی آشنا شده و روی انها تمرین عملی انجام میدهید. آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی بخش برد ویژه بازار کار طراحی شده و کارشناس و تعمیرکار بردهای پزشکی این مباحث را تدریس میکند.( دوره های مهندسی پزشکی در تبریز)

 مخاطبین دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی چه کسانی هستند

مخاطبین این دوره آموزشی کليه علاقه مندان و فارغ التحصيلان رشته هاي فني مهندسی (دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز).

فرصت های شغلی دوره های تعمیرات تجهیزات پزشکی

اگر بتوانید رشته آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی را به صورت حرفه ای بیاموزید قطعا میتوانید در این شغل به صورت حرفه ای فعالیت کنید وپس از مدتی معروف شوید و درآمد زیادی کسب کنید ، در آمد تجهیزات پزشکی میتوان گفت به نسبت بالاست اگر بتوانید حرفه ای فعالیت کنید،زیرا هنگام خرابی تجهیزات پزشکی نمیتوان تعمیرانها را به تعویق انداخت زیرا علاوه بر تشخیص اشتباه دستگاههایی مانند MRI و سونوگرافی و…ممکن است بخاطر تشخیص و تجویض داروهای اشتباهی ضررهای جبران ناپذیری به وجود بیاید.

علاوه بر اینها بیماران نمیتوانند مننتظر بمانند زیرا ممکن است در مواقع ضروری مسئله مرگ و زندگی درمیان باشد به همین دلیل تعمیر تجهیزات پزشکی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و کسی میتواند این کار را به درستی انجام دهد که در دوره های آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز شرکت کرده باشد.(آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی تبریز)

کتیا

سرفصل دوره تعمیر تجهیزات پزشکی مقدماتی:

الکترونیک مقدماتی و المان های الکترونیکی و کاربرد انها

 استاندارد های تجهیزات پزشکی و مراکز درمانی

 فشار سنج ها و دستگاه های نوار قلبی

سرفصل دوره تعمیر تجهیزات پزشکی پیشرفته :

الکترونیک پیشرفته و مدارات میکروکنترلری ، ایرادیابی تکمیلی و تعمیرات برد های الکترونیکی

 مونتاژ قطعات SMD،  سرویس منوآل و یوزر منوآل های تجهیزات پزشکی

 انواع پمپ سرنگ و اصول تعمیراتی آنها، انواع پمپ سرم و اصول تعمیراتی آنها

 انواع الکتروشوک و اصول تعمیراتی آنها، انواع پالس اکسی متر و اصول تعمیراتی آنها

 روش های بازاریابی و فروش و خدمات پس از فروش تجهیزات پزشکی

 نحوه ثبت شرکت ها ، قوانین مالیاتی و..

مراحل ثبت نام دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی و صدور گواهینامه

پس از پرداخت شهریه دوره و ثبت مشخصات کارآموز توسط پرسنل مجتمع آموزشی آپادانا ، کارشناسان این مجموعه با کارآموز تماس گرفته و آدرس دقیق و کد پستی و شماره تماس کارآموز را صحه گذاری نموده و بسته آموزشی را طی سه روز کاری به کارآموز ارسال می نمایند. پس از دریافت بسته و مطالعه آن، کارآموز از طریق تماس تلفنی درخواست آزمون آنلاین خود را ثبت کرده و در تاریخ تعیین شده در شهر خود و از طریق رایانه شخصی یا تلفن همراه آزمون اینترنتی از کارآموز اخذ می شود.

شرایط پرداخت هزینه آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی بصورت قسطی هم دارید؟

بله طی دو قسط می تواند شهریه کلاس آموزش  تعمیرات تجهیزات پزشکی را پرداخت کنید، قسط اول شروع کلاس که شامل نصف شهریه و الباقی را می توانید به صورت چک یک ماهه بپردازید.(دوره های تعمیرات تجهیزات پزشکی تبریز)

شهریه دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی

برای مشاهده شهریه دوره آموزشی تعمیر تجهیزات پزشکی با ما تماس حاصل فرمایید.

محتویات پک آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی

این پک شامل جزوات و دی وی دی های آموزشی تعمیرات تجهیزات پزشکی و…  که به صورت فیلم آموزشی پشتیبانی می شود.( تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی)

طول دوره ی تعمیرات تجهیزات پزشکی چقدر است؟

طول دوره آموزشی تعمیرات تجهیزات پزشکی بدون محدودیت زمانی میباشد. (آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز)

پک آموزش مجازی تعمیرات تجهیزات پزشکی دقیقا برای چه کسانی ساخته شده است؟

با توجه به وضعیت کسب و کار، متوجه خواهید شد که امروزه، موفقیت در دنیای کسب و کار و رسیدن به درآمد قابل قبول در گرو یادگیری مداوم و توسعه مستمر مهارت‌هاست. اما راه حل ما برای شما چیست؟

اگرتا الان با مدار و نحوه کارکرد آن  آشنایی نداری.

اگر وقت و حوصله زیادی برای رفتن به کلاس ها و دوره ها و خواندن کتاب های سنگین نداری.

اگر ساکن و یکنواخت بودن در یک اداره را تهدیدی برای خودت می دانی چون به هر حال ممکن است روزی موقعیت الانت را از دست بدهی.

واگر دوست داری مثل همکارانت جایگاه بهتری در آینده برای خودت بسازی …(دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز)

کتیاسوالات متداول:

آیا مشاهده فیلم آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی برای ورود به بازار کار مناسب است ؟

کافیست روزی دو ساعت برای مشاهده مباحث آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی برنامه‌ریزی کنید تا در کمتر از یک ماه به تمامی تکنیک‌های مفید تعمیرات تجهیزات پزشکی در بازار کار تسلط پیدا کنید . استفاده از فیلمهای آموزشی آپادانا نیاز دو مزیت بارز دارد : اول قابل تکرار بودن آن و دوم آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی به همراه انتقال تجربه استادان و تعمیرکاران در این زمینه .(دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی)

سریعترین راه برای آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی مجازی چیست ؟

در حال حاضر فیلم آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی سریعترین راه برای انتقال مطالب است . پس از مشاهده این سرفصلها که با توجه به محیط واقعی تدریس شده به هیچ کتاب ، جزوه یا حضور در دوره دیگری نیاز نخواهید داشت . ارتقای شما را در تعمیرات تجهیزات پزشکی تضمین می کنیم .(دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی تبریز)

چرا آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی آپادانا با سایر فیلمهای آموزشی متفاوت است؟

محصولات ما به سه دلیل با سایر آموزشها متفاوت است

اول : ارائه مطالب کاربردی

دوم : پرهیز از ارائه مطالب تکراری و غیر مفید

پس از یادگیری این سرفصلهای آموزشی همیشه یک گام جلوتر از همکاران خود خواهید بود .

آیا بعد از مشاهده فیلم دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی مدرک هم داده می شود ؟

پس از پرداخت شهریه دوره و ثبت مشخصات کارآموز توسط پرسنل مجتمع آموزشی آپادانا ، کارشناسان این مجموعه با کارآموز تماس گرفته و آدرس دقیق و کد پستی و شماره تماس کارآموز را صفحه گذاری نموده و بسته آموزشی را طی سه روز کاری به کارآموز ارسال می نمایند.

پس از دریافت بسته و مطالعه آن، کارآموز از طریق تماس تلفنی درخواست آزمون آنلاین خود را ثبت کرده و در تاریخ تعیین شده در شهر خود و از طریق رایانه شخصی یا تلفن همراه آزمون اینترنتی از کارآموز اخذ می شود.در صورت قبولی کارآموز از آزمون آنلاین گواهینامه آموزشی معتبر از مراجع ذیصلاح صادر و به آدرس کارآموز ارسال می گردد.

برای آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

تماس با ماتبریز – خیابان آزادی – جدیری جنوبی – ساختمان ۱۷

برای ثبت نام آنلاین دوره آموزشی حضوری و مجازی تعمیرات تجهیزات پزشکی روی لینک زیر کلیک کنید

222

اینستاگرام ما:(روی عکس زیر کلیک کنید)

اینستاگرام آپادانا

سایر مقالات

میانگین رتبه 4.6/5 تعداد رای (8 امتیاز)

2 پاسخ به “دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز”

 1. IRCAS گفت:

  دوره تجهیزات تصویر برداری این دستگاه تدریس میشه

 2. IRCAS گفت:

  هر دور هفته شروع دوره جدید داریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *