×

دوره تعمیر دستگاه لیزر موهای زائد در تبریز

0 دیدگاه
مقاله آموزشی
به ما امتیاز دهید

در بین دستگاه های آرایشی و بهداشتی برقی مختلف، دستگاه های لیزر موهای زائد یکی از پر طرفدار ترین دستگاه ها ست. این دستگاه های پر کاربرد به صورت گسترده ای در سالن های زیبایی، مراکز اختصاصی و حرفه ای لیزر مو های زائد و حتی در مطب پزشکان مورد استفاده قرار می گیرند.

اما با وجود این همه کارایی و استفاده از این دستگاه ها، خرابی و بروز مشکل در آن ها نیز امری اجتناب ناپذیر است. بنابراین در کنار شناخت این دستگاه ها و کارایی آن ها، باید به خوبی با انواع مشکلات دستگاه های لیزر و نحوه تعمیر دستگاه لیزر مو های زائد نیز آشنا شد.

اهمیت تعمیر دستگاه لیزر مو های زائد

تعمیر دستگاه هایی که برای لیزر مو های زائد مورد استفاده قرار می گیرند، یکی از موارد بسیار مهم و دارای ضرورت است که باید آن را در اسرع وقت و در مراکز حرفه ای و تخصصی انجام داد. اکثر دستگاه های لیزر قیمت بالایی دارند و به عنوان یک دستگاه اصلی و بسیار مهم در مراکز لیزر محسوب می شوند.

در صورت بروز یک مشکل ساده در این دستگاه ها و عدم کارکرد درست آن ها، خسارت زیادی را برای کاربران این دستگاه ها و سالن های زیبایی به همراه دارد. در نتیجه باید این دستگاه ها را در دوره های منظمی سرویس کرد تا از بروز مشکلات جدی تر در این دستگاه ها جلوگیری نمود. این خدمات و سرویس ها شامل تعمیر، تعویض قطعات و کالیبراسیون این دستگاه ها می شود. (دوره تعمیر دستگاه لیزر موهای زائد در تبریز)

تعمیر دستگاه لیزر مو بر اساس نوع دستگاه انجام می شود

نکته ای که در زمان استفاده و خرید این دستگاه ها و همچنین بررسی نحوه تعمیر دستگاه لیزر مو های زائد باید به آن توجه کرد این است که دستگاه هایی که برای لیزر مو های زائد مورد استفاده قرار می گیرند، انواع متفاوتی دارند و بر اساس کارایی، قدرت و طیف گسترده ای از مشخصات دسته بندی می شوند. این دسته بندی بر اساس نوع دستگاه موجب می شود برای رفع مشکل دستگاه لیزر مو های زائد، راهکار های متفاوتی بسته به نوع و مدل آن وجود داشته باشد. بر این اساس دستگاه های لیزر مو های زائد به انواع زیر دسته بندی می شوند:

 • دستگاه لیزر مو های زائد دایود
 • دستگاه لیزر مو های زائد الکساندرایت
 • دستگاه لیزر مو های زائد هایفو
 • دستگاه لیزر مو های زائد اس اچ آر
 • دستگاه لیزر مو های زائد آی پی ال
 • دستگاه لیزر مو های زائد آیلایت

هر یک از این دستگاه ها مشخصات و کارایی های مخصوص به خود را دارند. در نتیجه بر اساس کارایی و مشخصه هایی که دارند، نکات متفاوتی برای تعمیر آن ها وجود دارد. برای تعمیر دستگاه لیزر مو های زائد، باید حتما نوع دستگاه و ویژگی های کامل آن را بررسی کرد. (دوره تعمیر دستگاه لیزر موهای زائد در تبریز)

رفع مشکل دستگاه لیزر مو های زائد به صورت کلی شامل چه مواردی می شود؟

برای بررسی نحوه تعمیر دستگاه لیزر مو های زائد، تعمیرکار باید با تمامی مشخصات و قطعات یک دستگاه لیزر مو آشنایی داشته باشد. نکته مهمی که در این خصوص باید به آن توجه کرد این است که هر دستگاه لیزر از بخش های سخت افزاری و نرم افزاری تشکیل شده است و به این ترتیب فرایند تعمیر دستگاه لیزر مو بسته به نوع مشکل ایجاد شده در هر یک از این دستگاه ها تعیین خواهد شد. به صورت کلی برخی از فرایند های تعمیر این دستگاه ها شامل موارد متفاوت زیر می شود: (دوره تعمیر دستگاه لیزر موهای زائد در تبریز)

 • تعمیر یا تعویض لیزر های دستگاه
 • تعمیر هندپیس لیزر دستگاه
 • خدمات مربوط به مشکلات ایجاد شده در سیستم های خنک کننده دستگاه لیزر مو های زائد ( تعمیر یا تعویض)
 • تعمیرات مربوط به منبع تغذیه دستگاه مو های لیزر
 • تعمیر یا تعویض برد دستگاه
 • تعمیر یا تعویض لامپ های دستگاه
 • بررسی و عیب یابی دستگاه لیزر مو های زائد بر اساس خطا هایی که در سیستم نرم افزاری دستگاه دیده می شود
 • بررسی دستگاه های مختلف، عیب یابی بر اساس مدل و تعمیر و تجهیز قطعات مخصوص هر دستگاه
 • تعمیر مشکلات ایجاد شده در صفحه نمایش دستگاه لیزر

مجموعه این خدمات و کار هایی مشابه این موارد در راستای تعمیر دستگاه لیزر مو در مراکز تخصصی تعمیر انواع این دستگاه ها ارائه می شود.(دوره تعمیر دستگاه لیزر موهای زائد در تبریز)

مخاطبان این دوره

کلیه علاقمندان به حوزه تعمیرات تجهیزات پزشکی و زیبایی و دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته مهندسی پزشکی، می‌توانند در این دوره شرکت نمایند.

بازار کار تعمیر لیزر موهای زائد

با توجه به قیمت تجهیزات و افزایش روزافزون کلینیک‌های زیبایی، بازار کار این حرفه بسیار عالی بوده و جزء مشاغل کمتر توسعه یافته می‌باشد.

سرفصل‌های دوره تعمیر لیزر موهای زائد

آشنایی با آناتومی پوست و مو

فیزیک لیزر و نور

قطعه شناسی(موتورها، سنسورها، مانیتورها، لامپ های لیزر، کانکتور ها، TEC ها)

آشنایی با انواع لیزر(دایود، کیو سوئیچ، IPL، الکساندرایت، سه طول موج و ..)

کار با ابزارها (اسیلوسکوپ، هیتر، مولتی متر، پروگرمر)

ایرادیابی و تعمیرات انواع لیزر

به ما امتیاز دهید