×

دوره های آموزشی گیاهان دارویی تبریز

1 دیدگاه
مقاله آموزشی
به ما امتیاز دهید

آموزش حضوری و مجازی گیاهان دارویی به همراه صدور گواهینامه معتبر. (دوره های آموزشی گیاهان دارویی تبریز)

دوره طب سنتی و گیاهان داروئی برای علاقه مندان به مباحث طب سنتی و گیاهان داروئی که در سر فصل های سازمان فنی و حرفه ای کشور گنجانده شده است در آموزشگاه آپادانا برگزار می شود.
این آموزشگاه با سابقه در امر برگزاری کلاس های آموزشی طب سنتی و گیاهان داروئی و حرفه های مرتبط را هر هفته و در قالب کلاس های گروهی و خصوصی با کیفیت بالا و زیر نظر اساتید مجرب و دانشگاهی به هموطنان عزیز ارائه می دهد.
هدف از برگزاری این دوره ها را ارتقای سطح دانش علاقه مندان به طب سنتی و گیاهان داروئی و تربیت نیروی ماهر برای ورود به بازار کار می باشد. به دنبال آن هستیم تا با ایجاد بسترهای مناسب آموزشی و خدمات پس از آموزش در راستای ارتقا کیفی فعالان صنعت گیاهان داروئی و طب سنتی ، زمینه پیشرفت هرچه بهتر و بیشتر این صنعت در کشورمان فراهم شود.

عطاری ها ، کلینیک های طب سنتی ، سلامتکده ها و سایر مراکز وابسته به این حوزه می توانند گزینه بسیار مناسبی برای افراد علاقه مند به گذراندن دوره های گیاهان داروئی است(دوره های آموزشی گیاهان دارویی تبریز).

ویژه بازارکارپروژه محور
مشاوره041-4164
تماس09361364164
پشتیبانی آموزشیپشتیابی بعد دوره
گواهینامهبین المللی
نحوه ثبت نامحضوری – تلفنی

 

دوره گیاهان دارویی به صورت مجازی و غیر حضوری

برای ثبت نام غیر حضوری در دوره گیاهان دارویی با کارشناسان آموزشگاه آپادانا تماس حاصل فرمایید. این آموزش ها حاصل زحمات چندین ساله اساتید آموزشگاه بوده و به صورت فیلم های آموزشی با کیفیت عالی برای شما ارسال می گردد. در این آموزش ها از صفر تا صد گیاهان دارویی به صورت عملی آموزش داده می شود.(دوره گیاهان دارویی فنی حرفه ای تبریز)

آموزش گیاهان دارویی

اکثر گیاهان دارویی دارای خواص و ویژگی هایی هستنتد که از آن ها می توان در مصارف پزشکی استفاده نمود. اکثر اجزای این گیاهان مانند ریشه و برگ و ساقه و … دارای خواص دارویی می باشد.سازمان بهداش جهانی با تخمین خود مشخص کرده است که اکثر مردم کل کره ی زمین نیازمند دارو های گیاهی برای مراقبت از خود هستند.

گیاهانی دارویی مشتمل بر گیاهانی هستند که یک یا چندین قسمت از بخش های آن حاوی ماده ی گیاهی دارویی می باشد. گیاه شناسی و استفاده از خواص درمانی گیاهان در جهان سابقه ی طولانی دارد . مثلا طب سنتی چین بیشترین تمرکز را روی گیاهان دارویی و خواص درمانی آن دارد . گیاه شناسی در ایران نیز دارای ید طولایی می باشد .

پزشکان به نام ایرانی از خاصیت بسیاری از گیاهان درمانی آگاه بوده و آنها را جز موارد مقدس قلمداد می کرده اند . مقدس ترین گیاهان در آنزمان مشتمل بر سی نوع گیاه بودند که نمادی از نام های روزانه ی یک ماه سی روزه بود ، مانند آذر که نماد گیاهی خاصی در اوستا دارد که به معنای اثرگون بوده و نوعی گل همیشه بهار محسوب می شود که در گذشته به عنوان داروی ضد خستگی و نشاط آور از ان استفاده می شده است .

بقراطحکیم معتقد است که خود طبیعت به ما قدرت علاج و اثر بخشی گیاهان دارویی را نشان می دهد . مثلا گیاه زرد رنگ ریوند را می توان علیه بیماری زردی و گل قرمز انار را برای درمان خونریزی به کار گرفت

جالینوس ، پزشک به نام یونایی  علم خود را در مورد گیاهان دارویی وخواص درمانی آنها را در ١١ جلد کتاب ثبت کرد و محمد بن زکریای رازی نیز کتاب های بسیاری در شاخه ی گیاهان دارویی و درمان به وسیله آنها دارد.(دوره های آموزشی گیاهان دارویی تبریز)

روش های استفاده از گیاهان دارویی

از گیاهان دارویی در شکل ها به شکل های متفاوتی استفاده می شود که عبارتند از :

١) استفاده از گیاه تازه ی دارویی

٢) استفاده از گیاه کنسرو شده و یا خشک شده

٣) به صورت دم کرده و فرآوردی شده توسط گرما ( حرارت )

۴) بدست آوردن مواد موثر درمانبخش از گیاهان دارویی در صنعت

( دوره های آموزشی گیاهان دارویی تبریز)

تفاوت بین گیاهان دارویی و داروهای گیاهی

گیاهان دارویی ، قسمتهایی از گیاه هستند که بعد از خشک کردن آنها بدون هیچگونه تغییری در عطاری ها قابل دسترس عموم قرار می گیرد مانند زنیان، بادیانه ،ریشه ی شیرین بیان و … که بسیار کم ضررو فاقد عوارض جانبی هستند مگر در مواردی که فردی به بعضی از گیاهان آلرژی داشته باشد . حال آنکه داروهای گیاهی محصول تبدیل گیاهان به داروهای گیاهی طی فرایندهای خاص صنعتی می باشند .

خواص گیاهان دارویی

کشور ایران به دلیل دارا بودن ١١ نمونه ی شرایط خاص آب و هوایی مختلف ، از پتانسیل بالایی برای پرورش گیاهان دارویی و تولید عمده ی آن برخوردار است .گیاهان دارویی مشتمل بر آن دسته گیاهانی است که به واسطه ی ترکیبات دارویی خاص و متفاوت آنها ، دارای خواص درمانی بوده و برای درمان بیماریها و گاها پیشگیری از آنها استفاده می شود . انسان ها از دیرباز بر اساس تجربه و مقتضیات زمانی و شرایط در هنگام بروزبیماریها ، با استفاده از انواع مختلف گیاهان به درمان خود و همنوعانشان ادامه داده اند .

طب سنتی و گیاهان دارویی

داروهای گیاهی یک نوع مکمل غذایی هستند. آنها به عنوان قرص، کپسول، پودر، چای، عصاره، و گیاهان تازه یا خشک فروخته می شود. افراد از داروهای گیاهی برای حفظ سلامتی خود استفاده می کنند.

محتویات پک آموزش گیاهان دارویی

این پک شامل جزوات و دی وی دی های آموزشی گیاهان دارویی و…  که به صورت فیلم آموزشی پشتیبانی می شود.

 اهداف برگزاری دوره گیاهان دارویی

از اهداف اصلی این دوره تشویق دانشجویان به نقش آفرینی در حیطه های تخصصی داروسازی و ایجاد روحیه تحقیق، پژوهش و کسب و کار مبتنی بر دانش در بین دانشجویان و اساتید دانشکده داروسازی عنوان کرد.(دوره های آموزشی گیاهان دارویی تبریز)

طول دوره گیاهان دارویی در آموزشگاه آپادانا

طول دوره گیاهان دارویی دو ماه و تایم آموزشی آن  24   ساعت می باشد.

شهریه دوره آموزش گیاهان دارویی

شهریه دوره آموزشی حضوری گیاهان دارویی مبلغ  1.990.000 تومان بوده که هزینه دوره غیر حضوری (مجازی ، ارسال پک آموزشی به درب منزل) مبلغ  990.000 تومان می باشد.

سوالات قبل از ثبت نام دوره گیاهان دارویی

  • طول دوره: 24 ساعت
  • محل برگزاری: به صورت حضوری در محل آموزشگاه و به صورت مجازی با ارسال بسته های آموزشی و آزمون آنلاین اینترنتی و ارسال پستی گواهینامه آموزشی
  • نام برگزارکننده دوره: آموزشگاه آپادانا
  • روز برگزاری:با هماهنگی آموزشگاه
  • زمان برگزاری:با هماهنگی آموزشگاه
  • مدرس دوره: تدریس توسط استاد مجرب و با سابقه

آموزش گیاهان دارویی مجازی واقعاً کارآمد است

برخی از افراد با دید سنتی که نسبت به آموزش دارند، معتقدند که آموزش گیاهان دارویی حضوری به اندازه آموزش حضوری کارآمد نیست.اما این اساساً یک فرض غلط است. شما در آموزش گیاهان دارویی و طب سنتی مجازی دقیقاً از همان توضیحات و بررسی‌هایی بهره‌مند خواهید شد که سر کلاس در اختیار شماست.

این در حالی است که در آموزش گیاهان دارویی مجازی ، علاوه بر مهیا بودن همان آموزش‌ها، می‌توانید هر توضیح و آموزش موجود را بارهای بار دیده و بررسی کنید. این یعنی شما در آموزش گیاهان دارویی یک استاد خصوصی با حوصله بی‌انتها برای تکرار مطالب در اختیار دارید. (دوره های آموزشی گیاهان دارویی تبریز)

آیا واقعاً نیازی به آموزش گیاهان دارویی مجازی هست

این اصلی‌ترین پرسشی است که پیش از هر خریدی از خودتون خواهید پرسید. با توجه به لزوم شناخت فرآیند‌های گیاهان دارویی برای تمام افراد حاضر در جامعه ، قطعاً خرید آموزش گیاهان دارویی مجازی الزامی است. حتی اگر قصد اشتغال و درآمدزایی در این حیطه را نداشته باشید، امروزه یادگیری اصول گیاان داریی و طب سنتی یکی از الزامات است. پس بی‌شک باید خرید آموزش گیاهان دارویی مجازی را در برنامه خودتان داشته باشید.(دوره های آموزشی گیاهان دارویی تبریز)

 

برای آموزش گیاهان دارویی و طب سنتی در شهر تبریز با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

تماس با ماتبریز – خیابان آزادی – جدیری جنوبی – ساختمان ۱۷

به ما امتیاز دهید