×

آموزش نسخه پیچی در تبریز

خانه » جدیدترین اخبار » آموزش نسخه پیچی در تبریز
28 بهمن 1398

آموزش نسخه پیچی در تبریز:

دوست داری یه شغل خوب و با کلاس داشته باشی؟ پس برای آموزش نسخه پیچی در تبریز با ما همراه باشید.آموزشگاه آپادانا برترین برند آموزشی در رشته های آموزشی تکنسین داروخانه ، آموزش نسخه پیچی و نسخه خوانی داروخانه و سایر رشته های ایمنی و بهداست ، پزشکی و سلامت آماده ارائه خدامات آموزشی به همشهریان تبریز می باشد.

تکنسین دارویی یا نسخه پیچ دارو :

نسخه پیچ ، نسخه خوان ، دارو یار ، دستیار داروساز ، تکنسین دارویی ، پراتیک یا کارمند داروخانه ، شخصی است که اقدام به نسخه پیچی یا همان نسخه خوانی در داروخانه می کند . برخی از آنها به صورت تجربی و برخی با گذراندن دوره های آموزشی وارد این شغل می شوند .

شرح وظایف یک نسخه پیچ داروخانه شامل موارد زیر می باشد .

۱- خواندن نسخه و جمع آوری اقلام دارویی تجویز شده
۲- برقرای ارتباط محترمانه و موثر با بیمار و مراجعین
۳- قیمت زنی دستی یا ثبت الکترونیکی دارو
۴- حفظ نظم چیدمان اصولی و علمی داروها
۵- انبارداری و ثبت موجودی و کمبود داروها
۶- استفاده از روپورش با نصب پلاک مشخصات
یک نسخه پیچ فقط حق انجام موارد فوق الذکر را در داروخانه دارد و ارائه دستورهای دارویی و موارد مشابه به عهده مسئول فنی داروخانه می باشد(آموزش نسخه پیچی در تبریز) .

شرح شغل تکنسین داروخانه:

توانایی نسخه خوانی حرفه ای به شکل اصولی و تسلط کامل برآن لازمه ی اشتغال در این شغل می باشد . داروشناسی در مباحث نسخه خوانی در حد نام داروها و دیکته ی آنها ، دوزها و شکل های رایج دارویی موجود ، گروه های دارویی کفایت می کند . آنچه که واضح است اینست که مهمترین وظیفه ی نسخه پیچ ها ( تکنسین داروخانه ) صرفا ، دریافت و بررسی نسخه ، بررسی اعتبار قانونی دفترچه ، فراهم کردن اقلام دارویی مورد نیاز بیمار در صورت موجود بودن و تحویل آن به مسیول تحویل نسخه ها که عموما مسیول فنی داروخانه می باشد ، است . بعد از این روند مسیول فنی نیز طبق دستور پزشک دوز داروهای مصرفی را بر داروها نوشته و در صورت نیاز به توضیحات ، بیماران را در جریان آنها قرار می دهد(آموزش نسخه پیچی در تبریز) .

بنابراین توضیحات ، شناخت داروها ، گروه های آنها ، دوز مصرفی ، و شکل های رایج داروی موجود در داروخانه ها برای یک نسخه خوانی کافیست .

امروزه در بسیاری از داروخانه ها، تکنسین هایی هستند که بصورت تجربی و حتی با مدارک زیر دیپلم فعالیت می کنند. نکته مهم اینکه حتی با وجود شرکت در دوره های تکنسین دارو که در بیشتر شهر های کشور برگزار می شود ، برای تسلط به موضوع باید به تمرین و تکرار بپردازید و حتما از نسخه های آموزشی نیز بهره ببرید .

نحوه آموزش تکنسین داوخانه در تبریز:

برای آموزش نسخه پیچی و نسخه خوانی داروخانه در شهر تبریز با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

تماس با ما

تبریز-خیابان آزادی شهید جدیری جنوبی-ساختمان ۱۷

 

برای ثبت نام آنلاین دوره آموزشی حضوری و مجازی نسخه پیچی داروخانه روی لینک زیر کلیک کنید

ثبت نام

اینستاگرام ما:

IRCAS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Aliquam Sed lectus mattis venenatis venenatis, consequat. ultricies velit, mattis Aenean
× درخواست راهنمایی(واتساپ)؟