×

آدرس کلاس های نسخه پیچی در تبریز

0 دیدگاه
مقاله آموزشی
به ما امتیاز دهید

آموزش نسخه پیچی یکی از مهمترین مهارت‌ها برای داروسازان و کادر درمانی است. توانایی صحیح تجزیه و تحلیل نسخه‌های دارویی به منظور افزایش ایمنی بیماران از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مقاله، به بررسی آدرس کلاس‌های نسخه پیچی در تبریز و معرفی آموزشگاه آپادانا می‌پردازیم که یکی از مراکز معتبر آموزشی در این حوزه می‌باشد(آدرس کلاس های نسخه پیچی در تبریز).

آپادانا یکی از مراکز برتر آموزش نسخه پیچی در تبریز است. این آموزشگاه با بیش از ۱۰ سال سابقه فعالیت در این حوزه، توانسته است به عنوان یکی از پیشروان در ارائه خدمات آموزشی نسخه پیچی شناخته شود. آموزشگاه آپادانا با استفاده از تیمی مجرب از متخصصان داروسازی و با بهره‌گیری از روش‌های آموزشی مدرن، برنامه‌های آموزشی کارآمدی را برای علاقه‌مندان به آموزش نسخه پیچی

آموزش نسخه خوانی به صورت مجازی

برای ثبت نام غیر حضوری در دوره تکنسین داروخانه با کارشناسان آموزشگاه آپادانا تماس حاصل فرمایید. این آموزش ها حاصل زحمات چندین ساله اساتید آموزشگاه بوده و به صورت فیلم های آموزشی با کیفیت عالی برای شما ارسال می گردد. در این آموزش ها از صفر تا صد نسخه پیچی و نسخه خوانی داروخانه به صورت عملی آموزش داده می شود. (آموزش نسخه خوانی)

دوره پایپینگ در تبریز

کار در داروخانه هم مانند سایر مشاغل تامین یکی از نیازهای مشتری است . ولی چون کالای عرضه شده توسط شما با جان بیمار سر و کار دارد وظایف بیشتری به عهده تان خواهد بود که در مشاغل دیگر چندان به چشم نمی خورد . همین مورد عامل احترام عمومی مردم به شما و حرفه تان است . پس یکی از وظایف مهم حفظ این شان و احترام و داشتن لیاقت آن است (آدرس کلاس های نسخه پیچی در تبریز).

تکنسین داروخانه

نسخه پیچ ،دارو یار ، دستیار داروساز ، تکنسین دارویی ، پراتیک یا کارمند داروخانه ، شخصی است که اقدام به نسخه پیچی در داروخانه می کند . برخی از آنها به صورت تجربی و برخی با گذراندن دوره های آموزشی وارد این شغل می شوند .
ما در مورد مسئول فنی و موسس به ارائه وظایف نپرداختیم اما چون بحث اصلی ما نسخه پیچ هست ، به وظایف آن اشاره می کنیم : ۱- خواندن نسخه و جمع آوری اقلام دارویی تجویز شده ۲- برقرای ارتباط محترمانه و موثر با بیمار و مراجعین ۳- قیمت زنی دستی یا ثبت الکترونیکی دارو ۴- حفظ نظم چیدمان اصولی و علمی داروها ۵- انبارداری و ثبت موجودی و کمبود داروها ۶- استفاده از روپورش با نصب پلاک مشخصات(آدرس کلاس های نسخه پیچی در تبریز).

داروخانه چیست؟

داروخانه موسسه ای پزشکی است که با اخذ پروانه مخصوص از وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی تاسیس شده و با داشتن مسئول فنی واجد شرایط به ارائه خدمات دارویی و عرضه دارو، شیر خشک و مکمل های غذایی رژیمی ،غذاهای کمکی شیرخواران و لوازم مصرفی پزشکی و فرآورده های آرایشی و بهداشتی مجاز مبادرت می نماید .(دوره نسخه خوانی)

 مسئول فنی داروخانه کیست:

داروسازی است که باداشتن برگ تشخیص صلاحیت مسئول فنی صادره از سوی اداره کل نظارت بر امور دارو و مواد مخدر و پروانه مسئولیت فنی از سوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مربوطه ، به وظایف قانونی خود در داروخانه عمل می نماید و مسئولیت فنی آن را بر عهده می گیرد .(نسخه خوانی داروخانه)

موسس داروخانه کیست:

عبارتست از شخصیتی که صلاحیت آن جهت تاسیس داروخانه مطابق ضوابط و مقررات به تایید کمیسیون امور داروخانه ها مصرح در ماده ۲۰ قانون مربوط به مقررات امور پزشکی و دارویی ،مواد خوردنی و آشامیدنی رسیده است و پروانه تاسیس داروخانه از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مربوطه ، دریافت نموده است.(دوره تکنسین داروخانه)

نسخه پیچی چیست ؟ 

نسخه یک توصیه کتبی دارویی است توسط پزشک ، دندان پزشک و ماما داده شده است.بین دو کلمه دریافت نخسه و پذیرش نخسه تفاوتی وجود دارد ،پذیرش نسخه به معنای دریافت نسخه و ایجاد ارتباط کلامی با بیمار می باشد اما در شیوه دریافت نسخه، الزامی به برقراری این ارتباط نمایان نیست. (دوره نسخه پیچی)

آدرس کلاس های نسخه پیچی در تبریز

آیا من می‌توانم نسخه خوان شوم؟

تکنسین داروخانه یا نسخه خوان نیاز به مدرک دیپلم دبیرستان یا معادل آن دارد. تکنسین داروخانه شخصی است که اقدام به نسخه خوانی در داروخانه می کند . برخی از آنها به صورت تجربی و برخی با گذراندن دوره های آموزشی به شکل های مختلف و در مراکز مختلف وارد این شغل می شوند. (مراکز آموزش نسخه پیچی)

فرصت‌های شغلی تکنسین داروخانه کجا‌ها هستند؟

  • داروخانه‌ها و دراگ استورها
  • بیمارستان‌ها:تکنسین‌های داروخانه‌ای که آموزش دیده و گواهینامه داشته باشند، می‌توانند در بیمارستان‌ها فعالیت کنند.
  • پرستار خانگی یا پرستار آسایشگاه: پرستاران خانگی یا پرستار آسایشگاه‌های سالمندان و معلولین وظیفه مراقبت و دارو دادن به افراد بیمار یا ناتوان را بر عهده دارند.
  • فروشنده و بازاریاب محصولات دارویی: تکنسین داروخانه با آموزش‌هایی که دیده و آشنایی‌اش با دسته‌های دارویی، توانایی بازاریابی و فروش محصولات دارویی شرکت‌های داروسازی را دارد.
  • همکاری با سازمان‌های بهداشتی و مراقبتی: این سازمان‌ها به کسانی که نیاز دارند که حداقل دانش را در مورد بیماری‌ها، مراقبت از بیماران، تجویز داروها برای بیماری‌های عمومی و پرتکرار و نحوه مصرف داروها داشته باشند.

آدرس کلاس های نسخه پیچی در تبریز

ورود به شغل تکنسین دارو

برای این شغل تحصیلات مرتبطی وجود ندارد، ولی به دلیل اینکه نسخه پیچ ها باید کاملا از ویژگی‌های داروها شناخت داشته باشند، داشتن مدرک دیپلم برای آن‌ها ضروری است. برای ورود به این شغل باید در دوره های آموزشی نسخه پیچی داروخانه آموزشگاه آپادانا، شرکت کنید.
علاوه بر این، یک دورۀ عملی کوتاه مدت نیز باید در داروخانه بگذرانید. بعد از گذراندن دورۀ نظری ، مدرک تکنسین دارویی تحت نظرسازمان فنی و حرفه ای اعطا می‌شود.  ولی شما با داشتن مدرک این دوره می توانید مشغول به کار شوید. مهارت‌های کلی که افراد در این دوره‌ها می‌آموزند، عبارت اند از: موارد معمول مصرف داروها، روش صحیح مصرف، شایع‌ترین عوارض جانبی دارو، مهم‌ترین تداخلات دارو با سایر داروها و غذاها، و شرایط نگه داری آن‌ها(آدرس کلاس های نسخه پیچی در تبریز).

تماس با مابرای ثبت نام آنلاین دوره آموزشی حضوری و مجازی نسخه پیچی داروخانه روی لینک زیر کلیک کنید

به ما امتیاز دهید