×
22 خرداد 1402

آموزش نسخه خوانی

دیدگاه‌ها برای آموزش نسخه خوانی بسته هستند دیدگاه
مقاله آموزشی
میانگین رتبه 5/5 تعداد رای (1 امتیاز)

آموزش نسخه خوانی داروخانه یک شغل پولساز و باپرستیژ کاری بالا می باشد. دوره آموزشی نسخه پیچی و نسخه خوانی داروخانه با برترین اساتید کشور به صورت حضوری و غیر حضوری با جدیدترین متد های آموزشی دنیا. آموزش قفسه چینی دارو آشنایی با اشکال دارویی دسته های درمانی داروه های گیاهی فراورده های آرایشی و بهداشتی بهترین فرصت یادگیری یک مهارت پولساز. دوره تکنسین داروخانه به صورت حضوری در شهر تبریز و به صورت غیر حضوری یا منجازی از سر تا سر کشور قابل ثبت نام می باشد.(آموزش نسخه خوانی)

نحوه ثبت نام در دوره های آموزشی تکنسین داروخانه

برای ثبت نام در دوره های آموزشی نسخه خوانی و نسخه پیچی هم از طریق ثبت نام آنلاین با کلیک کردن بر روی لینک آخر صفحه و هم به صورت بر قراری تماس تلفنی با مرکز آموزش آپادانا (شماره تماس در اخر این پست موجود است) و پرداخت هزینه دوره از طریق کارت به کارت یا واریز بانکی و یا از طریق شماره تلگرام و واتساپ و یا از طریق دایرکت اینستاگرام(آدرس اینستاگرام و شماره تلگرام در اخر همین مطلب) می توانید اقدام به ثبت نام دوره های آموزشی تکنسین داروخانه اقدام نمایید. (آموزش تکنسین داروخانه)

دوره پایپینگ در تبریز

برای موفق شدن و دست یابی به یک تکنسین نیازمند دوره آموزش تکنسین داروخانه و دریافت گواهینامه معتبر می باشید که آموزشگاه  آپادانا کار شما را آسان نموده است و این دوره آموزش تکنسین داروخانه و نسخه خوانی را ارایه نموده که در پایان آموزش نسخ خوانی، مدرک معتبر تکنسین داروخانه اعطا می نماید تا به راحتی در بازار کار تکنسین داروخانه وارد شوید. (آموزش نسخه خوانی)

نسخه پیچی

فعالیت در هر مجموعه ای مستلزم شناخت و رعایت قوانین و مقررات حاکم بر آن می باشد . داروخانه به عنوان یک پایگاه درمانی که مستقیما با سلامت جامعه مرتبط می باشد دارای مقرراتی است که رعایت آنها ارتقای کیفیت خدمت رسانی و تضمین سلامت جامعه را در بر خواهد داشت. باشرکت در دوره تکنسین داروخانه میتونید مهارتهای لازم و ضروری  در داروخانه رو یاد بگیرید.

نسخه خوانی داروخانه به چه مهارت ‌هایی نیاز دارد؟

مدیریت عرضه ، سازمان، یکپارچگی ، مهارت های گزارشگری ، توجه به جزئیات، قابلیت اطمینان ، ایجاد یک محیط امن و موثر، تمرکز بر کیفیت، تجزیه و تحلیل اطلاعات، اطلاع رسانی به دیگران. مسئولیت شغلی داروسازی و دستیار داروخانه: مونتاژ و توزیع داروها، پشتیبانی از خدمات دارویی با انبارداری داروخانه نیازمند نسخه پیچی می باشد و نسخه پیچی داروخانه یکی از کارهایی است که لازمه آن آموزش می باشد. آموزش آن به صورت تئوری و عملی داده می شود که اساسی ترین راه در یادگیری مهارت نسخه خوانی در داروخانه می باشد.

تکنسین داروخانه کیست؟

فردی آموزش‌دیده است که عموما وظیفه نسخه‌خوانی و تحویل دارو به مراجعه‌کننده را بر عهده دارد و به دکتر داروساز در ساخت دارو کمک می‌کند.تکنسین داروخانه هم با مراجعه‌کنندگان و هم با پزشک و پرسنل داروخانه در ارتباط و تعامل است، بنابراین در کنار آشنایی با علم تخصصی داروسازی، به مهارت‌های اجتماعی و ارتباطی نیز نیاز دارد.

وظایف نسخه پیج داروخانه

۱ – دریافت نسخه ( پذیرش ) دوره تکنسین داروخانه
۲ – خواندن نسخه و بررسی درخواست های معالج دوره تکنسین داروخانه
۳ – آماده نمودن داروهای نسخه دوره تکنسین داروخانه
۴ – ثبت نسخه تحویلی در کامپیوتر به وسیله نرم افزارهایی که به این منظور تولید شده اند دوره تکنسین داروخانه
۵ – نوشتن دستورات لازم بر رو برچسب های دارویی دوره تکنسین داروخانه
۶ – تحویل دارو به بیمار دوره تکنسین داروخانه
۷ – ارائه اطلاعات دارویی ، توصیه و گفت و گو با بیمار که تحت عنوان مشاوره دارویی به آن عمل می گردد.

مراحل ثبت نام دوره نسخه خوانی و صدور گواهینامه

پس از پرداخت شهریه دوره و ثبت مشخصات کارآموز توسط پرسنل مجتمع آموزشی آپادانا ، کارشناسان این مجموعه با کارآموز تماس گرفته و آدرس دقیق و کد پستی و شماره تماس کارآموز را صحه گذاری نموده و بسته آموزشی را طی سه روز کاری به کارآموز ارسال می نمایند. پس از دریافت بسته و مطالعه آن، کارآموز از طریق تماس تلفنی درخواست آزمون آنلاین خود را ثبت کرده و در تاریخ تعیین شده در شهر خود و از طریق رایانه شخصی یا تلفن همراه آزمون اینترنتی از کارآموز اخذ می شود. در صورت قبولی کارآموز از آزمون آنلاین گواهینامه آموزشی معتبر از مراجع ذیصلاح صادر و به آدرس کارآموز ارسال می گردد. امکان صدور گواهینامه فارسی ، گواهینامه دو زبانه و گواهینامه بین المللی. (از مرجع صدور گواهینامه های بین المللی RFTC اسپانیا) برای این دوره مقدور می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. (دوره نسخه خوانی-تکنسین داروخانه)

سرفصل های پک آموزشی نسخه خوانی داروخانه :

 • آشنایی با اشكال دارویی
 • آشنایی با دسته درمان داروها
 • فرآورده های آرایشی و بهداشتی
 • داروهای گیاهی
 • تجهیزات پزشکی
 • مهارتهای ارتباط و تعامل بین فردی
 • قوانین و حدود اختیارات
 • نسخه خوانی
 • آشنایی با نرم افزار داروخانه
 • قیمت گذاری داروها
 • آشنایی با علم بهداشت پوست و محصولات آرایشی و بهداشتی
 • داروشناسی عمومی داروهای ایرانی و خارجی
 • آشنایی با مكملهای رژیم غذایی و محصولات موجود در بازار
 • آشنایی با اصول درمان با داروهای گیاهی

شهریه دوره آموزش نسخه خوانی داروخانه

شهریه دوره آموزشی حضوری نسخه پیچی و نسخه خوانی داروخانه مبلغ 1.990.000 تومان بوده که هزینه دوره غیر حضوری(مجازی ، ارسال پک آموزشی به درب منزل) مبلغ  990.000 تومان می باشد.

کلاس های نسخه پیچی

بعد ثبت نام در دوره نسخه خوانی داروخانه، ابتدا با اشکال دارویی آشنا می شوید.اشکال دارویی یعنی شکل داروی تجویز شده به صورت قرص یا کپسول یا آمپول یا پماد و… می باشد در ادامه با دسته های درمانی آنا می شوید یعنی برای مثال چه دارو هایی در دسته بندی بیماری های قلبی قرار داردند چه دوز هایی از هر دارو موجود می باشد. مارک یا برند های تجاری دارو ها چیست و… در ادامه با روش های قفسه چینی آشنا می شوید یعنی دارو ها را با چه ترتیبی داخل قفسه های داروخانه قرار دهیم و در نهایت با نرم افزار های داروخانه سیستم زنی و سایر مهارت های مورد نیاز برای کار در داروخانه آشنا می شوید.

دوره های تکنسین داروخانه

تفاوتی بین دوره های تکنسین داروخانه و دوره های نسخه پیچی وجود ندارد و هر دو مفهوم یکسان می باشند. کارآموزان دوره تکنسین دارویی با گذراندن این دوره ۶۰ ساعته آماده ورود به بازار کار شده و تمامی مهارت های مورد نیاز برای کار در داروخانه را کسب می کنند. جدیدا با حذف نسخ کاغذی تغییراتی در دوره های آموزشی به وجود آمده و امکان مشاهده نسخ الکترونیکی برای بیمه های سلامت و تامین اجتماعی فراهم شده است و کارآموزان با کسب این توانایی از مهارت بیشتری در داروخانه ها برخوردار خواهند شد.

برای آموزش نسخه پیچی داروخانه با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

تماس با ماتبریز – خیابان آزادی – جدیری جنوبی – ساختمان ۱۷

برای ثبت نام آنلاین دوره آموزشی حضوری و مجازی نسخه پیچی داروخانه روی لینک زیر کلیک کنید

آموزش نسخه خوانی در تبریز

باید توجه داشت که از یک طرف امر نسخه خوانی دارای اهمیت و حساسیت بسیار زیاد میباشد زیرا باسلامت افراد جامعه مربوط بوده و کوچکترین خطا در این ارتباط خطرساز خواهد بود برای ثبت نام حضوری در دوره تکنسین داروخانه به یکی از شعب آموزشگاه آپادانا مراجعه فرمایید.

آموزش نسخه خوانی در تهران

برای اینکه علاقمندان این شغل به صورت اصولی‌تر و در زمان کمتری این حرفه را یاد بگیرند،دوره‌های آموزشی نسخه پیچی به عنوان تکنسین داروخانه در آموزشگاه‌هایی به همین عنوان برگزار می‌شود.جهت ثبت آموزش نسخه خوانی در تهران به صورت مجازی از طریق همین وبسایت اقدام فرمایید.

آموزش نسخه خوانی در شیراز

جهت اطلاع از شرایط ثبت نام لطفا از طریق سایت همین وبسایت به صورت آنلاین ثبت نام خود را تکمیل فرمایید.

آموزش نسخه خوانی در مشهد

داروخانه‌ها معمولا 2 دسته افراد را برای نسخه پیچی انتخاب می‌کنند کسانی که سابقه نسخه پیچی را از قبل داشته و دراین زمینه اصطلاحا حرفه‌ای هستند یا تازه کار بوده و علاقمند به این شغل تر و تمیز و بهداشتی هستند.

میانگین رتبه 5/5 تعداد رای (1 امتیاز)