×

آموزش کمک های اولیه مشهد

0 دیدگاه
مقاله آموزشی
میانگین رتبه 2.2/5 تعداد رای (6 امتیاز)

آموزشگاه آپادانا در تبریز

(آموزش کمک های اولیه مشهد)دوره آموزش کمک های اولیه در شهر مشهد به صورت حضوری در تبریز و به صورت مجازی در شهر مشهد برگزار می‌شود. این دوره طراحی شده تا به افراد علاقه‌مند به یادگیری مهارت‌های کمک اولیه برای اورژانس‌های روزمره و حوادث اضطراری آموزش دهد.

محتوای دوره شامل موارد زیر است:

 • مبانی کمک های اولیه: در این بخش به مفاهیم و اصول اساسی کمک های اولیه پرداخته می‌شود، از جمله تشخیص و ارزیابی موقعیت‌های اورژانسی.
 •  روش‌های انجام کمک های اولیه: در این قسمت، روش‌های صحیح انجام کمک های اولیه برای مسائل مختلفی از جمله بیماری‌ها، جراحات، سوختگی‌ها و… آموزش داده می‌شود.
 •  استفاده از وسایل اورژانسی: در این بخش، نحوه استفاده از وسایلی مانند دستکش‌ها، بندهای فشاری و وسایل دیگر برای انجام کمک های اولیه آموزش داده می‌شود.
 •  مدیریت تماس با اورژانس: چگونگی تماس با خدمات اورژانسی و انتقال اطلاعات به صورت دقیق و سریع به اورژانس‌ها به عنوان بخشی از کمک های اولیه آموزش داده می‌شود.

دوره حضوری در تبریز با اساتید مجرب و تجهیزات به روز برگزار می‌شود و دوره مجازی نیز به صورت آموزشی از طریق جزوه و دی وی دی در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد. این دوره می‌تواند به عنوان یک منبع مفید برای کسانی که به توانمندی در ارائه کمک های اولیه علاقه‌مندند و همچنین به عنوان یک دوره مرتبط با آموشگاه آپادانا مورد استفاده قرار گیرد. با یادگیری مهارت‌های کمک اولیه، می‌توانید در مواقع اضطراری به افراد نیازمند کمک کنید و از جانبهای انسانی و اجتماعی مفیدی ارائه دهید.

آموزش کمک های اولیه مشهد

آموزش کمک های اولیه مشهد به صورت مجازی

برای ثبت نام غیر حضوری در کلاس های آموزشی کمک های اولیه با کارشناسان آموزشگاه آپادانا تماس حاصل فرمایید. این آموزش ها حاصل زحمات چندین ساله اساتید آموزشگاه بوده و به صورت فیلم های آموزشی با کیفیت عالی برای شما ارسال می گردد. در این آموزش ها از صفر تا صد فوریت های پزشکی کمک های اولیه و امداد و نجات تزریقات و پانسمان  آموزش داده می شود (آموزش کمک های اولیه مشهد)

برای ثبت نام در دوره های آموزشی آموزش کمک های اولیه هم از طریق ثبت نام آنلاین با کلیک کردن بر روی لینک آخر صفحه و هم به صورت بر قراری تماس تلفنی با مرکز آموزش آپادانا(شماره تماس در اخر این پست موجود است) و پرداخت هزینه دوره از طریق کارت به کارت یا واریز بانکی و یا از طریق شماره تلگرام و واتساپ و یا از طریق دایرکت اینستاگرام(آدرس اینستاگرام و شماره تلگرام در اخر همین مطلب) می توانید اقدام به ثبت نام دوره های آموزشی کمک های اولیه اقدام نمایید(آموزش کمک های اولیه مشهد).

تعریف کمک های اولیه چیست

کمک های اولیه شامل اقداماتی است که هنگام وقوع حوادث برای جلوگیری از مرگ، پیشگیری از صدمات و عوارض بعدی، کاهش درد و رنج مصدوم قبل از رسیدن افراد حرفه ای و انتقال مصدوم به مراکز درمانی به عمل می آید. این اقدامات می تواند شامل مواردی ساده مانند: پانسمان زخم و جراحت و یا مواردی مشکل تر نظیر انجام عملیات احیای قلبی – ریوی و… باشد.

اهداف کمک های اولیه، شامل: نجات جان مصدوم، جلوگیری از وخیم تر شدن حال وی، افزایش احتمال بهبودی و کاهش درد و رنج است. اگر در حالی که از مکانی عبور می کنید مصدومی بر زمین افتاده باشد یا جلوی چشمان شما سانحه ای رخ دهد، شما چه خواهید کرد؟ اگر این فرد جز دوستان و آشنایان یا خانواده شما باشد، چه می کنید؟ مسلما اگر شما کسی باشید که با اصول کمک های اولیه آشنایی دارد، می توانید در نقش یک فرشته نجات ظاهر شده و به او کمک کنید، ولی اگر کمک های اولیه ندانید، مجبورید مانند بقیه تماشاچی باشید و افسوس بخورید.

وظایف امدادگر کمک های اولیه

 1. معاینه و ارزیابی کلی وضعیت بیمار
 2. برقراری ارتباط با مرکز اورژانس و پزشک مشاور و دریافت راهنمایی ودستورات
 3. استفاده از روش های و تجهیزات پیشرفته برای رفع مشکلات حاد بیمار مانند تنگی نفس، ایست قلبی و …
 4. کنترل مداوم علائم حیاتی بیمار از جمله نبض، تنفس، فشارخون و غیره
 5. رساندن بیمار به بیمارستان و مراکز درمانی در صورت نیاز
 6. دادن اطلاعات کامل از وضعیت بیمار به بیمارستان یا مرکز درمانی

هدف از دوره آموزش کمک های اولیه و فوریت های پزشکی

 • افزایش سطح دانش و توانایی های افراد جامعه درباره کمک های اولیه و فوریت های پزشکی.
 • فراهم آوردن بستری مناسب برای افزایش سطح سلامت در جامعه.

شرایط پذیرش دوره کمک های اولیه و فوریت های پزشکی

 • تمامی افراد جامعه با برخورداری از سواد خواندن و نوشتن و آشنایی نسبی با ساختمان و عملکرد بدن انسان می تواند در این دوره آموزشی کوتاه مدت شرکت کنند.

توانایی فراگیر در پایان دوره

 • فراگیر می تواند تا حضور کادر درمانی در صحنه حادثه، اقدامات اولیه را به منظور نجات جان مصدوم را به کار ببرد.

ضرورت برگزاری دوره آموزشی کمکهای اولیه و فوریتهای پزشکی

با وجود تمام پیشرفتهایی که در زمینه های مختلف علمی و تکنولوژی صورت گرفته ولی متاسفانه هنوز انسان در مقابل بسیاری از حوادث و سوانح آسیب پذیر میباشد و با توجه به ازدیاد روز افزون این حوادث اعم از اختلالات قلبی-عروقی ، تصادفات ، سوختگیها، غرق شدگی ، سقوط از ارتفاعات، مسمومیتها و غیره به نظر میرسد اصولی ترین کار کسب آمادگی به منظور مقابله با این حوادث است.

هرچند تمهیدات بسیاری در جهت پیشگیری از وقوع این حوادث در کشور صورت گرفته است ولی متاسفانه بسیاری از این حوادث اجتناب ناپذیر بوده و همین موضوع اهمیت امداد رسانی صحیح و به موقع را مشخص میکند. بنا به گزارش سازمان بهداشت جهانی اولین افرادی که به محل وقوع حادثه میرسند نقش بسیار مهمی در پیشگیری از تبعات جدی این حوادث دارند به شرط آنکه با اصول اولیه کمک های اولیه آشنا باشند (آموزش کمک های اولیه مشهد).

 

برای آموزش کمک های اولیه تزریقات و پانسمان با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

تماس با ماتبریز – خیابان آزادی – جدیری جنوبی – ساختمان ۱۷

برای ثبت نام آنلاین دوره آموزشی حضوری فوریت های پزشکی روی لینک زیر کلیک کنید

میانگین رتبه 2.2/5 تعداد رای (6 امتیاز)