×

کلاسهای آموزش بورس در تبریز

خانه » جدیدترین اخبار » کلاسهای آموزش بورس در تبریز
06 اردیبهشت 1402
۹۹۶

کلاسهای آموزش بورس در تبریز

سرمایه گذاری در بورس همانند فعالیت در سایر بازارهای سرمایه گذاری، نیازمند داشتن دانش، مهارت و تجربه بالایی است. چرا که در بورس، گزینه‌های سرمایه گذاری مختلف و ابزارهای معاملاتی گوناگونی وجود دارد که شناخت آن‌ها تاثیر مهمی در افزایش احتمال موفقیت شما دارد. (کلاسهای آموزش بورس در تبریز)

 

💎 ویژه بازارکارآموزش کاملا عملی
💲 مشاوره041-4164
📞 تماس09361364164
⏱ پشتیبانی آموزشیپشتیابی بعد دوره
⭐ گواهینامهبین المللی
🎯 نحوه ثبت نامحضوری + تلفنی + اینترنتی

 

دوره بورس به صورت مجازی و غیر حضوری

برای ثبت نام غیر حضوری در دوره بورس با کارشناسان آموزشگاه آپادانا تماس حاصل فرمایید. این آموزش ها حاصل زحمات چندین ساله اساتید آموزشگاه بوده و به صورت فیلم های آموزشی با کیفیت عالی برای شما ارسال می گردد. در این آموزش ها از صفر تا صد بورس به صورت عملی آموزش داده می شود.(کلاسهای آموزش بورس در تبریز)

دوره های بورس و ارز دیجیتال به شیوه آموزشی تخصصی و عملی، به فراگیران آموزش می دهند که چگونه در بازار بورس و بازار ارز دیجیتال عمل کنند. این دوره ها، به کارآموزان آموزش می دهند که چگونه با استفاده از ابزارهای تحلیلی، نرم افزارهای مالی و روش های مدیریت ریسک، سرمایه خود را در بازار بورس و ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنند.

کلاسهای آموزش بورس در تبریز

آموزش بورس و ارزهای دیجیتال در تبریز

در دوره بورس، فراگیران با نحوه کارکرد بازار سهام، روش های تحلیلی (فنی و اساسی)، روش های مدیریت ریسک و نحوه انتخاب بهترین سهام آشنا می شوند. همچنین، فراگیران با ابزارهای تحلیلی مانند شمع های ژاپنی، نمودارهای فنی و روش های تحلیلی دیگر آشنا می شوند.

در دوره ارز دیجیتال، فراگیران با بازار ارز دیجیتال، تاریخچه بیت کوین و ارزهای دیجیتال دیگر، نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال، و ابزارهای تحلیلی برای پیش بینی قیمت ارزهای دیجیتال آشنا می شوند. همچنین، در این دوره نحوه ایمنی و امنیت در خرید و فروش ارزهای دیجیتال و نحوه نگهداری آنها در کیف پول دیجیتال آموزش داده می شود.

دوره های بورس و ارز دیجیتال برای فراگیرانی که می خواهند در بازار سرمایه و بازار ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنند بسیار مفید است(کلاسهای آموزش بورس در تبریز).

0 تا 100 دوره ارز دیجیتال و بورس در تبریز

صفر تا صد ارز دیجیتال و بورس به عنوان یکی از دوره های مورد نیاز برای کسانی است که قصد دارند در بازار سرمایه و بازار ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنند. این دوره به شما مفاهیم پایه و اصولی را که برای شروع سرمایه گذاری در بازار سرمایه و بازار ارز دیجیتال لازم است را آموزش می دهد.

این دوره از آموزش های تئوری و عملی تشکیل شده است که به شما کمک می کند تا با اصول و مبانی بازار سهام و بازار ارز دیجیتال آشنا شوید و با روش های تحلیل بازار، روش های مدیریت سرمایه و ریسک، مبانی کار با نرم افزارهای مربوط به بازار سرمایه و بازار ارز دیجیتال و ارزیابی شرکت های سهامی آشنا شوید.

به طور خاص، در دوره صفر تا صد ارز دیجیتال و بورس شما با مباحثی مانند مفاهیم ارزهای دیجیتالی، مفاهیم بازار سرمایه، تحلیل فنی و بنیادی، تحلیل ویژگی های شرکت های سهامی، روش های مدیریت ریسک، روش های مدیریت سرمایه، کار با نرم افزارهای مربوط به بازار سرمایه و بازار ارز دیجیتال و… آشنا می شوید.

بنابراین، دوره صفر تا صد ارز دیجیتال و بورس به شما اطلاعات و تجربیات لازم را برای شروع سرمایه گذاری در بازار سرمایه و بازار ارز دیجیتال فراهم می کند.آموزشگاه آپادانا در تبریز تمام نکات و صفر تا صد این دوره را برای شما آموزش میدهد(کلاسهای آموزش بورس در تبریز).

سخن پایانی

با اینکه تفاوت های فاحشی بین بازار بورس سهام و ارز دیجیتال وجود دارد، اما با مقایسه این دو حوزه متوجه شباهت‌های آن‌ها نیز خواهید شد. هر دوی کریپتو و سهام گزینه‌های سرمایه گذاری معتبری‌اند و می‌توانند اهداف مختلفی در پورتفوی شما داشته باشند. صرف‌نظر از انتخاب هر کدام، همیشه ریسک‌های مرتبط با بازار بورس سهام و رمز ارز را در نظر گرفته و پیش از اقدام به سرمایه گذاری، با انجام مقایسه و درک تفاوت آن‌ها، تحقیقات کامل شخصی خود را انجام دهید.

نحوه ثبت نام در دوره های آموزشی بورس

برای ثبت نام در دوره های آموزشی بورس هم از طریق ثبت نام آنلاین با کلیک کردن بر روی لینک آخر صفحه و هم به صورت بر قراری تماس تلفنی با مرکز آموزش آپادانا(شماره تماس در اخر این پست موجود است) و پرداخت هزینه دوره از طریق کارت به کارت یا واریز بانکی و یا از طریق شماره تلگرام و واتساپ و یا از طریق دایرکت اینستاگرام(آدرس اینستاگرام و شماره تلگرام در اخر همین مطلب) می توانید اقدام به ثبت نام دوره های آموزشی بورساقدام نمایید.(دوره آموزش بورس در تبریز)

دوره پایپینگ در تبریز

همانطور که می دانید با کاهش شاخص بورس جهانی، بورس ایران رشد فزاینده ای داشته است بطوریکه به گفته کارشناسان گزینه اول سرمایه گذاری است و سود ناشی از آن بیشتر از انواع روشهای سرمایه گذاری دیگر است.بورس همیشه در یک بازه میان مدت تا بلند مدت بازاری جذاب برای سرمایه گذاریست برای همین معمولا بازاری سود ده به شمار میرود ولی در صورتیکه نحوه و چگونگی و زمان خرید سهم را بدانید(کلاسهای آموزش بورس در تبریز)

آموزش بورس را از کجا شروع کنیم

امروزه، یکی از فعالیت‌ های مفید و پرسود اقتصادی ورود به بازار سهام و فعالیت در آن است. اما این حوزه نیز مانند هر زمینه دیگری، یک موضوع تخصصی محسوب می‌ شود و هر فردی که علاقه‌ مند به فعالیت در زمینه بورس و بازارهای مالی است، باید آموزش‌ های لازم را برای یک فعالیت اقتصادی مطمئن، دیده باشد.

برخی افراد به اشخاص عادی توصیه می‌کنند وارد بورس نشوند. بسیاری هستند که افراد تازه‌کار را از ورود به بورس منع می‌کنند و دلیل اینکار را پرریسک بودن این بازار و امکان مسدود شدن سرمایه برای مدت طولانی می‌دانند، در حالی که همه افراد می‌توانند با کسب دانش و آموزش‌های لازم و تجربیات کافی، مانند افراد حرفه‌ای در بورس سرمایه‌گذاری‌ پر سودی داشته باشند_کلاسهای آموزش بورس در تبریز).

بازار بورس ایران یا ارزهای دیجیتال

به چند دلیل، عده‌ای نسبت به بورس ایران امیدوار هستند. یکی از عقاید افراد خوش‌بین در این رابطه، کسب سودهای هنگفت سرمایه‌گذاران از بازار خودرو، ملک و زمین و همچنین طلا و ارز است. آن‌ها شاید نتوانند از مارکت‌های نام‌برده انتظار سودهای کلان بیشتری داشته باشند، پس احتمالا پولشان را به سمت بورس خواهند آورد که به جز چند سال اخیر، نسبت به بقیه، کمتر مورد توجه بوده است، به همین دلیل جای رشد بیشتری دارد.

اغلب با مقایسه بورس ایران و ارزهای دیجیتال به این نتیجه می‌رسند که ریسک رمز ارزها بالا است، به همین دلیل احتمالا خرید سهام شرکت‌های داخلی را ترجیح خواهند داد.یکی دیگر از علل خوش‌بینی نسبت به بورس ایران، تلاش و البته اجبار دولت برای حمایت از این بخش است، وگرنه سرمایه انبوهی از آن خارج و سرگردان خواهد شد. در قدم اول این موضوع ضربه سنگینی به شرکت‌های بزرگ و کوچک حاضر در بازار بورس خواهد زد، و احتمالا ورشکستگی آن‌ها را در پی خواهد داشت.

در مرحله بعد با افزایش سرعت رشد تورم مواجه خواهیم شد، چیزی که همین الان هم وضعیت بسیار بدی دارد. در ادامه حجم زیادی پول به سمت دیگر مارکت‌ها سرازیر شده و انفجاری در قیمت خودرو، ملک، طلا و ارز به وجود خواهد آمد. پس همه تلاش دولت، حمایت همه‌جانبه از بازار بورس ایران است، به‌طوری که حتی نسبت به ارزهای دیجیتال هم می‌تواند گزینه بهتری باشد(کلاسهای آموزش بورس در تبریز).

آموزش مقدماتی بازار بورس در تبریز

تحلیل بازار و انتخاب سهام سودآور نیازمند اطلاعات همه جانبه و تجارب زیاد است، اما شروع به کار در بورس و امور اجرایی جهت انجام معاملات سهام، بسیار ساده است. اطلاعات ورود به بورس و شروع معاملات سهام در هفت گام به صورت سلسله مراتبی با بیان ساده و قابل درک برای افرادی که هیچ اطلاعاتی در مورد بورس ندارند، در این فرادرس ارائه شده است.

این آموزش، فراگیران را قادر خواهد ساخت تمام امور اجرایی برای فعالیت در بورس و انجام معاملات سهام، شامل: دریافت کد بورسی، کار با سامانه معاملاتی آنلاین، شناسایی موقعیت های موجود در بورس، شرکت در عرضه اولیه ها، دریافت سود نقدی سالیانه شرکت ها و مشارکت در افزایش سرمایه ها را انجام دهند.(کلاسهای آموزش بورس در تبریز).

دوره آموزش ارز دیجیتال دقیقا چیست

این دوره آموزشی طوری طراحی شده است که برای همه قابل فهم باشد. آنچه در این دوره یاد می‌گیرید از نتایج تمام روش‌های تست شده، برگرفته شده است. این آموزش‌ها بیش از 7 سال است که به افراد مختلفی ارائه شده است و نتایج شگفت انگیزی در زندگی و کسب‌وکار آن‌ها داشته است.

اگر به دنبال این هستید كه بدانید چگونه این نتایج حاصل شده است، و اگر می‌خواهید از میوه آن در تجربه واقعی استفاه كنید این دوره را تهیه کنید و به آنچه به شما میگوید دقیقاً عمل كنید. اغلب نکات گفته شده در این دوره در تمامی بازارهای مالی مثل فارکس، بورس و … قابل استفاده می‌باشد.

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری

زمانی انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری، باید عوامل و فاکتورهای مهمی رو در نظر بگیرین، چون همه رمز ارزها ارزش سرمایه گذاری ندارن و باید برای موفقیت در این زمینه عوامل پر اهمیت و موثر رو بشناسین. به همین دلیل در این قسمت از مقاله آموزش سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، برخی از نکات مهم در انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری رو برای شما مورد بررسی قرار می دیم.

 • یکی از انواع نکات مهم در انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری، اطلاع و اگاهی از پیشینه اون ارز دیجیتال هست، چون در این صورت می تونین تا حدودی پیش بینی کنین ارزی که انتخاب کردین، ارزش سرمایه گذاری داره یا نه.
 • یکی دیگه از نکات مهم در انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری این هست که ارزش بازار اون رمز ارز رو مورد توجه قرار بدین. ارزش بازار به این معنی هست که همه سرمایه گذاران چه مقدار پول برای خرید و فروش این ارز وارد بازار کردن. هر چقدر ارزش پول وارد شده بیشتر باشه، اون رمز ارز معتبر هست.
 • سومین نکات مهم در انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری این هست که حجم معاملات اون رمز ارز رو مورد بررسی قرار بدین. به این ترتیب با بالا بودن حجم معاملات و گردش اون بین افراد باعث افزایش اعتبار رمز ارز میشه.
 • یکی دیگه از نکات مهم در انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری، حداکثر تعداد کل اون رمز ارز هست. به عبارت دیگه اینکه چه تعداد ارز دیجیتال عرضه شده، تعیین کننده اینده یه ارز هست.
 • یکی دیگه از نکات مهم در انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری، نبود محدودیت جغرافیایی هست، چون هرچه یه ارزی محبوبیت زیادی داشته باشه، کاربرد اون هم در کل جهان بیشتره و افراد زیادی روی این ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می کنند.

کلاسهای آموزش بورس در تبریز

مزایای سرمایه‌گذاری در بورس

سرمایه‌گذاری در سهام چندین مزیت مهم دارد و به خاطر این مزیت‌ها می‌تواند گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری باشد؛

مزیت اول : برای سرمایه‌گذاری در سهام، نیاز به سرمایه زیادی ندارید. حداقل خرید سهام در سیستم‌های معاملات آنلاین که امروز همه از آنها استفاده می‌کنند فقط ۵۰۰ هزارتومان است. اما برای اینکه فعالیت و زمانی که شما صرف می‌کنید واقعا ارزش داشته باشد، توصیه می‌کنیم حداقل ۵ میلیون تومان سرمایه داشته باشید.

بسیاری از افراد هستند که ۲ میلیون، ۳ میلیون، ۵ میلیون یا بیشتر پس‌انداز کرده‌اند و مایلند آنرا به گردش درآورند و از این طریق سودی نصیب خود سازند. با این مبالغ کم معمولا هیچ کسب‌وکاری نمی‌توان راه‌اندازی کرد و به همین دلیل است که بورس جای خود را در بین افراد زیادی که سرمایه کمی دارند باز کرده است.

مزیت دوم : سرمایه شما قابل نقد شدن است. اگر شما برفرض مثال ۱۰ میلیون تومان داشته باشید و آن یک کسب و کار راه‌اندازی کنید، در صورتی که تصمیم بگیرید کسب‌وکارتان را تعطیل کنید وسایل زیادی روی دست‌تان خواهد ماند (مثلا وسایل مغازه یا کارگاه یا…) اما سرمایه‌گذاری در بورس فقط خرید برگه سهام است و اگر سهم درستی را انتخاب کرده باشید که نقدشوندگی بالایی داشته باشد، فورا می‌توانید سهام خود را بفروشید تا کارگزار ۳ روز بعد، مبلغ حاصل از فروش سهام را به حساب بانکی شما واریز کند.

مزیت سوم : خرید و فروش سهام در همه جا و در هرزمان قابل انجام است. فرقی نمی‌کند کجای دنیا باشید، فقط کافیست با یک کامپیوتر به اینترنت متصل شوید و معاملات دلخواه‌تان را از طریق پلتفرم‌های معاملاتی متنوع که برای موبایل‌ها، تبلت‌ها و کامپیوترها ساخته شده انجام دهید(کلاسهای آموزش بورس در تبریز).

موقعیت های شغلی و بازار کار ارز دیجیتال(بورس)

 • کارشناس رمز ارز و دارایی های رمز پایه، مدیر صندوق ارزی، سبدگردان رمز ارز.
 • تحلیلگران و معامله گران انواع بازارهای سرمایه علی الخصوص بازارهای پولی و مالی بین الملل (FOREX & CFD).
 • فعالان بازار فلزات گرانبها، فلزات رنگین، کالا، انواع اقلام انرژی، شیمیایی و پتروشیمیایی.
 • معامله گران منفرد (Sole-Traders)، استخراج کنندگان رمز ارز، توسعه دهندگان محصولات ارزی رمز پایه و کلیه فعالان اقتصادی که به دنبال موقعیت های سرمایه گذاری جانشین با بازار سهام هستند.
 • مشاوران، کارشناسان. کارشناسان ارشد و مدیران امور بین الملل و عملیات ارزی و دپارتمان سرمایه گذاری بانک ها و موسسات مالی و اعتباری.
 • کلیه محققین و فعالین بخش اقتصاد ملی اعم از دولتی و خصوصی. سرمایه گذاران دولتی، موسساتی و اشخاص حقیقی که به دنبال جایگزینی برای سرمایه گذاری هستند.

بهترین آموزشگاه های بورس در تبریز

آموزشگاه آپادانا یکی از بهترین آموزشگاه های دوره های بورس و ارز دیجیتال در تبریز است. این آموزشگاه با داشتن مدرسین با تجربه و متخصص در زمینه بازار سرمایه و ارز دیجیتال، به فراگیران آموزش های تخصصی و عملی ارائه می دهد.

آموزشگاه آپادانا به فراگیران خود دوره هایی با محتوای کامل و جامع در زمینه بازار سهام و بازار ارز دیجیتال ارائه می دهد. همچنین، این آموزشگاه با استفاده از روش های آموزشی مدرن و ابزارهای تحلیلی پیشرفته، به فراگیران خود کمک می کند تا بتوانند در بازار سرمایه و بازار ارز دیجیتال به عنوان یک سرمایه گذار موفق عمل کنند.

همچنین، آموزشگاه آپادانا با ارائه خدمات پس از فروش مانند مشاوره، پشتیبانی و بروزرسانی محتوا، به فراگیران خود کمک می کند تا بهترین نتیجه را در سرمایه گذاری در بازار سرمایه و بازار ارز دیجیتال به دست آورند(کلاسهای آموزش بورس در تبریز).

کلاسهای آموزش بورس در تبریز

دوره ارز دیجیتال در تبریز چه کمکی به من میکند

این دوره به شما کمک میکند که بصورت کامل با دنیای زیبای ارزهای دیجیتال آشنا شوید و روش های درآمدی را بصورت کامل در این بازار یاد بگیرید و از این طریق سرمایه گذاری و خرید و فروش موفقی داشته باشید(کلاسهای آموزش بورس در تبریز).

دوره ارز دیجیتال در تبریز برای چه کسانی است

توصیه می شود قبل از هرگونه شروع به سرمایه گذاری حتما این دوره آموزشی را ببینید چرا که بیش از  ۸۰٪ افراد به دلیل عدم دانش در این حوزه سرمایه گذاری کردند و ضررهای بسیار زیادی داشته اند. این مسئله را بپذیرید که خیلی از بیزینس های دنیا از نام  اعتبار بیت کوین سو استفاده میکنند و مردم را برای سرمایه گذاری در شرکت های نامعتبر گول میزنند(کلاسهای آموزش بورس در تبریز).

سرمایه‌گذاری در بورس برای من مناسب است

قبل از اینکه به الفبای بورس بپردازیم، بهتر است بدانید خرید و فروش سهام و سرمایه‌گذاری در بورس نیازمند داشتن شناخت از خودتان است. آیا شخصی هستید که توانایی تحمل زیان و ریسک زیاد را ندارید؟ وقت آزاد شما بصورت روزانه چقدر است؟ چه انتظاری از سرمایه‌گذاری دارید؟ هدف‌تان چیست؟

888 1

بورس برای چه کسانی مناسب نیست

 • اگر زمان کافی روزانه (حتی ۱ ساعت) در اختیار ندارید، بورس برای شما مناسب نیست.
 • در صورتی که شغلی ندارید و یا در هر صورت به فکر درآمد ثابت ماهانه هستید، بورس برای شما مناسب نیست.
 • اگر سرمایه‌ای که در اختیار دارید وام و قرض است، بورس برای شما مناسب نیست.
 • اگر تحمل زیان احتمالی و ریسک بالا را ندارید، بورس برای شما مناسب نیست.
 • در صورتی که فکر می‌کنید بورس قمار است و فقط با داشتن شانس و اقبال می‌توان موفق شد، بورس برای شما مناسب نیست.
 • اگر به فکر این هستید که در مدت خیلی کوتاهی ثروتمند شوید، بورس برای شما مناسب نیست.

چگونه دوره بورس را آموزش ببینم

برای موفقیت در بازارهای مالی توجه و تمرکز بیشتر معامله گران بر روی سه مقوله اصلی می باشد: تحلیل تکنیکال، تحلیل فاندامنتال و روانشناسی معامله گر که پرورش و رسیدگی به هر سه مورد نقش موثری در پیروزی شما خواهد داشت.

در حوزه بازارهای مالی شما با تنوع شدید منابع آموزشی روبرو هستید (اعم از کتاب، مقاله و ویدئو). اگر شما کل منابع درسی از دبستان تا پروفسورای یک رشته ی دانشگاهی را روی هم قرار دهید حتی یک هزارم منابع بازارهای مالی هم نمی شود و این شگفت انگیز و قابل تامل است.(کلاسهای آموزش بورس در تبریز).

معرفی مدارک پایان دوره آموزش ارز دیجیتال

مدرک دوره آموزش ارز دیجیتال در بهترین آموزشگاه آپادانا . قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانشپذیر قرار گیرد. همچنین دانشپذیران می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند.

برای آموزش مقدماتی بورس در شهر تبریز با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

تماس با ماتبریز – خیابان آزادی – جدیری جنوبی – ساختمان ۱۷

برای ثبت نام آنلاین دوره آموزشی حضوری و مجازی بورس روی لینک زیر کلیک کنید

آموزش مجازی این دوره در خانه با هزینه کمتر 

1111

اینستاگرام ما:(روی عکس زیر کلیک کنید)

اینستاگرام آپادانا

کانال نسخه خوانی داروخانه چگونه اسامی داروها را حفظ کنیم حقوق کار در داروخانه نسخه خوانی آزمایشگاه آموزش قیمت زنی نسخه دانلود رایگان آموزش نسخه خوانی داروخانه pdf قسمت های مختلف داروخانه دستمزد تکنسین داروخانه نسخه های سخت جزوه داروشناسی داروخانه تجربیات کار در داروخانه نسخه خوانی سونوگرافی قیمت زنی دستی نسخه دانلود  یادگیری سریع داروها چگونه نسخه بخوانیم دانلود کتاب جامع نسخه پیچی در داروخانه نمونه هایی از نسخه های پزشکان دانلود نسخه های رایج پزشکی سرفصل های نسخه خوانی رشته نسخه خوانی کار در داروخانه نسخه خوانی اموزش قیمت زدن نسخه کانال تلگرام تکنسین داروخانه نمونه سوالات آزمون تکنسین داروخانه دانلود جزوه داروشناسی pdf آشنایی با داروهای پرمصرف دوره نسخه خوانی جهاد دانشگاهی حقوق نسخه خوانی آدرس کلاس نسخه خوانی در شیراز دوره نسخه خوانی داروخانه در مشهد دوره نسخه خوانی داروخانه در زاهدنکلاس نسخه خوانی در ارومیه

سایر مقالات

دوره های آموزشی پر مخاطب

به ما امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *