×

دوره کتیا CATIA پیشرفته در تبریز

خانه » جدیدترین اخبار » دوره کتیا CATIA پیشرفته در تبریز
19 آذر 1399

توضیحات دوره

دوره پیشرفته کتیا CATIA در تبریز

نرم افزار کتیا (CATIA)‏ مخفف (Computer Aided Three-dimensional Interactive Application)‏ یک نرم‌افزار طراحی، مهندسی، ساخت به کمک کامپیوتر است
که توسط شرکت داسو سیستم (Dassault System) تولید شده‌است.(دوره کتیا CATIA پیشرفته در تبریز)

با وجود  عرضه‌ی نرم‌افزار‌های مختلف در زمینه‌های طراحی، تحلیل و تولید در صنایع، نرم‌افزار CATIA معروفترین و محبوب‌ترین نرم‌افزاری است که در سه بخش CAD ،CAM ،CAE مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به‌طور کلی نرم‌افزار CATIA مانند یک قلم جادویی است که هر فرد با توجه به استعداد، تجربه و خلاقیت خود به نحوی‌ از آن استفاده می‌کند. تسلط بر این نرم‌افزار به‌ کاربر در بروز توانایی و خلاقیت‌هایش کمک شایانی‌ خواهد کرد.

مجتمع آموزشی آپادانا با بهره گیری از اساتید مجرب در حوزه صنعت و دانشگاه اقدام به برگزاری دوره های آموزش مهارتی می نماید. این مجموعه به همت اساتید توانمد در جهت هدایت دانشجویان و فارغ التحصیلان به بازار کار و افزایش مهارت های کاری و صنعتی تلاش و کوشش های فراوانی می نماید.(دوره پیشرفته کتیا CATIA در تبریز)

پیش نیاز این دوره ،دوره مقدماتی  (کتیا۱) میباشد .

سرفصل های دوره

 • ملاحظات ساخت قطعات و مجموعه ها ( مشخصات محصول و مشخصات ویژه محصول ) و کنترل آن ( مواردی همچون عملکرد قطعه در مجموعه و دقت در نقاط حساس و دقیق ، زاویه خروج از قالب و ایجاد خط جدایش و سطح جدایش قطعاتی که با قالب ساخته میشود و . . . )
 • ایجاد دو کفه قالب (Core وCavity ) جهت قطعاتی که با یکی از روش های تولید با قالب تولید میشوند. مواردی همچون قطعات تزریق پلاستیک ، قطعات ریختگری ، قطعات آهنگری ، قطعات فلزی و …
 • تبدیل فایل های مختلف به فرمت های استاندارد و قابل استفاده همه نرم افزارهای طراحی مهندسی .( استخراج فایل CAD)
 • آشنایی با مفهوم ورقکاری
 • طراحی قطعات و یا مجموعه ها در محیط ورقکاری و نکات مهم این محیط
 • گسترش سطوح
 • بررسی امکان طراحی قطعات با روش کشش
 • ایجاد نقشه دو بعدی از قطعات ورقکاری
 • آشنایی با محیط های DMU
 • ایجاد مکانیزم حرکتی
 • تعریف ماده برای هر قطعه
 • نورپرداری قطعات و مجموعه ها و استخراج تصویر دلخواه
 • (آموزش catia در تبریز)

اهداف دوره

هدف از آموزش نرم افزار کتیا کنترل تمام پروسه‌های طراحی، تحلیل و ساخت مجموعه‌های بزرگ توسط مدل‌های کامپیوتری بوده که بتواند رفتار طراحی‌های مهندسی را در محیط واقعی پیش‌بینی و کنترل کنند. با توجه به اهمیت مدلسازی، نیاز به ساختن و آزمایش نمونه شرکت های مطرحی چون Daimler Chrysler, Porsche, BMW, Scania, Ford, Honda Toyota ,PSA Peugeot Citroen ,Benteler AG ,Gestamp ,Fiat ,Volvo ,Audi ,Hyundai ,Tesla Motors و کمپانی هواپیمایی بویینگ و سازمان هوایی اتحادیه اروپا در درجات مختلفی از این نرم‌افزار در زمینه‌های مهندسی، ساخت و تولید استفاده می‌کنند.

در اصل در کتیا پیش رفته می توان طراحی هایی  که شاید در محیط های مقدماتی سخت باشد را به راحتی طراحی کرد.

سرفصل های دوره اموزشی آنلاین کتیا مطابق با سرفصل های اموزشی بین المللی می باشد.

از توانمندیهای برجسته دیگر کتیا:

– پرورش خلاقیت و نوآوری
– به اشتراک گذاشتن دانش فنی در فرآیندها
– ارتباط مستقیم بین طرح سه بعدی مجازی و محصول واقعی
– کاهش حلقه های طراحی

نرم افزار CATIA را می‌توان قوی ترین نرم افزار در زمینه CAD و CAM دانست
و در زمینه CAE این نرم افزار با نرم افزار مکمل خود نرم افزار آباکوس ABAQUS کامل می‌گردد.
به نحوی حل پیچیده ترین پروژه‌های آنالیزی جهان نیز در این نرم افزار انجام پذیر می‌باشد.(آموزشگاه آموزش نرم افزار کتیا در تبریز)

مخاطبین و بازار کار

نرم افزار کتیا با توجه به این مسئله که یادگیری تخصصی آن و حرفه شدن در آن به یک آموزش مدون به همراه تکرار و تمرین احتیاج دارد باید هدف خود را پیش از یادگیری روشن سازد که فقط برای گذراندن دروس دانشگاهی قصد یادگیری آن را دارد یا هدف والا تری در این راستا دارد و قصد تبدیل شدن به یک مهندس طراح حرفه ای دارد.

بازار کار کتیا علی رقم استفاده فراوان آن در صنعت  هنوز به اشباع نرسیده است(پروژه کتیا مقدماتی)

تحقیقاتی به طور رسمی در زمینه بازار کار کتیا در صنایع داخلی انجام نشده است ولی آنچه که برای ما این دیدگاه مثبت را نسبت به بازار کار کتیا ایجاد کرده است نظرسنچی هایی بوده که از مهندسین شاغل در شرکت های بزرگ صنایع فولاد سازی و شرکت های طراحی قطعات خودرو و خودرو سازی داخلی و شرکت های کوچک داخلی بوده است که تمامی آن ها بر استفاده از کتیا در شرکت های خود تاکید داشته اند. علاوه بر صنایع بسیاری که خواهان مهندسین مسلط بر نرم افزار کتیا هستند و فرد طراح میتواند در سازمان خود از این نرم افزار استفاده کند جهت برآورده سازی نیاز دانشجویان و صاحبان صنایع کوچک و گسترش بازار کار کتیا سایت های فریلنسرینگ داخلی ایجاد شده اند که میتوانید به راحتی به این سایت ها مراجعه کنید و منتاسب با توانایی خود پروژه هایی که از انجام آن ها بر می آیید را انجام دهید و پس از انجام مبلغی که پیش از قبول پروژه برای انجام آن مشخص شده است را دریافت کنید.(استخدام کتیا تبریز)

در سال های اخیر با افزایش روز افزون نرخ ارز در تمامی زمینه ها افراد علاقمند به کسب درآمد ارزی شده اند که این مسئله باعث ترقیب تریدر ها به سمت بازار های فارکس و ارزهای دیجیتال شده است این مسئله در زمینه های طراحی و مهندسی نیز به وفور قابل مشاهده است به گونه ای که مهندسین و طراحان میتوانند طرح های خود را در سایت های بین المللی به فروش بگذرانند و از فروش آن ها درآمد کسب کنند (این کار در خصوص پروژه های عمرانی و طراحی طلا و جواهر بسیار رایج است)، راه دیگری نیز پیش روی طراحان گذاشته شده است که بجای تقبل پروژه های داخلی و گاها دانشجویی و دریافت مبالغ ناچیز به انجام پروژه های دلاری بپردازند و توانایی های خود را از این را به نمایش بگذارند با توجه به شرایط تحریمی و مشکلات نقل و انتقال مالی از تیم مشاوره کسب و کار یوآکادمی میتوانید در این امر یاری بگیرید.(استخدام کتیا در تبریز)

تماس با ما

کتیا

سوالات متداول

نحوه ثبت نام در دوره های آموزشی به چه شکل است؟

از طریق منو سمت راست این صفحه و با کلیک روی دوره های آموزشی می توانید از شرایط و ضوابط برگزاری دوره اطلاع حاصل کرده و در صورت تمایل ثبت نام فرمایید

به ما امتیاز دهید

محل برگزاری کلاس هاس حضوری کجاست؟

در صورت ثبت نام در دوره ها یحضوری مجتمع آموزشی آپادانا دوره آموزشی حضوری در یکی از شعب مجتمع در شهر تبریز برگزار می شود.

به ما امتیاز دهید

امکان برگزاری دوره های آموزشی در سایر شهرستان ها وجود دارد؟

در سه حالت این امکان وجود دارد در حالت اول کارآموزان می توانند به صورت غیر حضوری یا مجازی در این دوره شرکت نمایند در حالت دوم می توانند در دوره های فشرده این مرکز که آخر هفته ها برگزار می شود شرکت کنند. در حالت سوم  تعدادی از کارآموزان درخواست مدرس نموده و دوره به صورت فشرده در شهر شما برگزار می شود

به ما امتیاز دهید

ثبت نام در دروره های غیر حضوری و مجازی به چه شکل است؟

بهترین روش آموزش برای سایر شهرستان ها آموزش مجازی با هزینه کم تر می باشد. در این طرح با ارسال پک آموزشی شامل DVD و جزوات آموزشی ، کارآموزان از راه دور آموزش دیده و درخواست گواهی نامه آموزشی می نمایند. DVD آموزشی شامل فیلم تدریس اساتید با بهترین کیفیت فیلم برداری می باشد.

به ما امتیاز دهید

برای ثبت نام به کجا باید مراجعه کنم؟

برای ثبت نام دوره می توانید به به صورت حضوری آدرس مجتمع و یا از طریق تماس تلفنی و یا از طریق تلگرام واتساپ و اینستاگرام اقدام نمایید

به ما امتیاز دهید

آيا بعد از استفاده از پكيج هاي آموزشي باز هم نياز به كلاس و منابع آموزشي ديگه دارم؟

نخير ، پكيج هاي آموزشي به صورت صفر تا صد و كامل تدريس شدن و دقيقا انگار شما سر كلاس نشسته ايد و تمامي نكات و دستورات با جزئيات كامل به شما آموزش داده ميشه.

به ما امتیاز دهید

اگه سوال و مشكل درسي موقع استفاده از پكيج ها داشتيم چطور ميتونيم بپرسيم؟

تمامي پكيج هاي آموزشي به گونه اي تنظيم شده كه هيچگونه سوالي براتون پيش نياد ولي احيانا اگه به سوالي برخورديد با آموزشگاه تماس بگيريد و سوالاتتون رو بپرسيد.

به ما امتیاز دهید

جدیدترین مقالات

جدیدترین دوره های آموزشی

جدیدترین مقالات

به ما امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× درخواست راهنمایی(واتساپ)؟